Тест-драйв американського HMMWV, який служить в українській армії

Це не просто військовий автомобіль, це легендарний позашляховик, зразок західної допомоги Україні. Сьогодні тестуємо «Хамві».

Небагато на світі машин, які за життя стали легендами і «Хамві» – одна з таких. Взагалі, назва «Хамві» з’явилася пізніше. Адже на початку цей автомобіль називали абревіатурою – HMMWV. Українською вона означає «багатоцільовий мобільний колісний транспорт». Навіть американці від такого скорочення могли язик зламати, тому згодом перейменували в «Хамві». Це така скорочена версія.

А назва «Хаммер» з’явилася значно пізніше, коли General Motors почав випускати цивільні версії. Hummer став улюбленим транспортом крутих хлопців, в тому числі Арнольда Шварценеггера.

Зірковий час «Хамві» припав на операцію «Буря в пустелі» в 1991 році, коли цей позашляховик був в кожному випуску новин, на кожній шпальті газет. Взагалі за всю історію існування моделі було випущено 280 тисяч екземплярів HMMWV. Українська історія цих позашляховиків розпочалася в 2001 році, коли американці передали нам перших 40 екземплярів, а потім ще 130, а потім ще десятки, і десятки. І сьогодні кількість HMMWV в Україні вже суттєва. Ще місяць тому їх було 700, а до Нового року, кажуть, буде тисяча.

Один з головних експертів з «Хамві» в Україні Ігор Сімутін підкреслив, що в нас служить величезна кількість модифікацій HMMWV – протичовнові, ракетні, зенітні установки, гаубиці, міномети, розміновувачі. Ну і, звичайно, медичні машини, пікапи. Щобільше, в Україні навіть є підрозділ, який спеціалізується на ремонті HMMWV.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело auto.24tv