Системи допомоги водієві виявилися ефективними у запобіганні ДТП, але не всіх
Фахівці Американської автомобільної асоціації (AAA) провели випробування систем допомоги водієві (автопілот обмеженої дії) на машинах марок Tesla, Hyundai та Subaru, підтвердивши, що вони справді здатні запобігати аваріям або полегшувати їхні наслідки. Найкраще себе проявила система від Tesla.
В рамках серії випробувань інженери AAA вибрали три моделі машин, для яких підготували чотири сценарії: обгін автомобіля, що рухається у тому ж напрямку; обгін мотоцикла, що рухається у тому самому напрямку; лобове зіткнення на швидкості 40 км/год; зіткнення з велосипедистом, що рухається навперейми. Як піддослідні були обрані моделі Hyundai Santa Fe, Subaru Forester і Tesla Model 3.
Машини Hyundai і Subaru успішно впоралися з першими двома випробуваннями, в яких розглядалися сценарії з автомобілем і мотоциклом, що рухаються в тому ж напрямку, в той час як електромобіль від Tesla виявив ще й небезпеку лобового зіткнення в третьому випробуванні, скинувши швидкість до 5 км/ год, перш ніж воно сталося. А ось автомобілі корейського та японського виробників перед загрозою лобового зіткнення таки рятували.
У Tesla результати випробувань не прокоментували. У Hyundai заявили, що вивчають їх у рамках своєї «прихильності до безпеки клієнтів». У Subaru повідомили, що вивчають методологію проведених випробувань і поки що не готові дати докладний коментар. Проте зазначили, що у моделі Forester зразка 2022 року система допомоги водієві EyeSight була вдосконалена. При цьому із завданням про велосипедиста, що рухається навперейми, не впоралася саме Subaru Forester, у той час як машини Tesla і Hyundai вчасно його виявили і встигли загальмувати.