Стало відомо, чи можуть в Україні оштрафувати за відсутність аптечки

Раніше штрафи за відсутність аптечки були одними із найпопулярніших в Україні.

Відповідно до ПДР, українські водії повинні мати обов’язковий “Набір автомобіліста” у машині. Йдеться про аптечку, знак аварійної зупинки та вогнегасник.

Їздити без цих предметів заборонено правилами дорожнього руху, але чи може поліція виписати штраф, якщо виявить, що чогось зі списку немає в авто? Насправді відповідь на це питання не така очевидна.

Згідно з чинною практикою, патрульні виписують водіям штраф у 340 гривень за статтею 121 КУпАП, яка передбачає покарання за керування несправним транспортним засобом. Водночас, за даними ampercar.com, законність такого штрафу викликає багато запитань. Вся справа в особливостях формулювання правил дорожнього руху.

У пункті 31.4.7 ПДР є формулювання “заборонено експлуатувати” авто без медичної аптечки, що передбачає можливо одноразову поїздку до місця ремонту або стоянки для усунення цієї несправності. Таким чином, коли поліція за відсутності аптечки виписує штраф за технічну несправність автомобіля, його можна спробувати оскаржити на місці або звернутися до суду.

Тож максимум, що поліція може виписати порушнику — усне попередження. Водночас якщо перший штраф за відсутність аптечки у 340 гривень водіїв не особливо лякає і вони за нього навіть не намагаються боротися, то повторне правопорушення за цією статтею передбачає: позбавлення прав від 3 до 6 місяців або адмінарешт від 5 до 10 діб.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело bigmir.net