Спадкоємця Kia Stinger не буде: корейці передумали випускати дуже цікавий електромобіль

В квітні з’явилися перші чутки про те, що KIA може скасувати проєкт GT1, заміну електричного седана Stinger, який повинен називатися EV8. Попри те, що ми також бачили його в графіку виробництва нових автомобілів Kia в грудні 2023 року, тепер журналісти ETNews підтвердили долю цього седана.

GT1 представлявся як перший електромобіль Kia, оснащений платформою нового покоління, призначеною виключно для електромобілів (відомою як «eM»), розробленою концерном після E-GMP (використовується для KIA EV6, EV9, Hyundai IONIQ 5 і IONIQ 6 і Genesis GV60) і яка повинна була дебютувати в Genesis GV90 в 2025 році.

Схоже, тепер платформа eM буде застосовуватися виключно для моделей Genesis, а Kia і Hyundai будуть використовувати платформу eS.

Були опубліковані кілька технічних характеристик, таких як ємність акумулятора і загальна потужність електродвигунів. GT1 повинен був мати найбільший акумулятор, який коли-небудь був використаний брендом, ємністю 113,2 кВт-год. Таким чином, новий GT1 Stinger міг би мати запас ходу від 700 до 800 км. Зараз найбільший акумулятор, який використовується в Mercedes-Benz EQS (107,8 кВт-год), дозволяє проїхати до 750 км згідно з європейським стандартом WLTP.

KIA GT1 планувалося оснастити електродвигунами загальною потужністю 612 к.с., завдяки комбінації 200-кіловатного двигуна спереду і 250-кіловатного ззаду, що зробив його більш потужним, ніж EV6 GT (загальною потужністю 430 кВт). Kia також збиралася використовувати інші конфігурації для базової версії. Базова модель повинна була мати один задній електродвигун потужністю 218 к.с., в той час, як повнопривідна модель отримувала ще один двигун на 160 кВт, що давало би в сумі 435 к.с.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co