Складено список електромобілів, які найбільше втрачають запас ходу взимку

Компанія Recurrent Motors проаналізувала, як змінюється запас ходу електромобілів узимку. В дослідженні взяли участь електрокари світових виробників. До їх списку увійшли моделі Tesla, BMW, Volkswagen, Audi, Ford та Hyundai.

Усі автомобілі тестувалися в умовах 30–20 градусів за Фаренгейтом (-1…-6 градусів за Цельсієм – ред.). При цьому аналітики враховували інші змінні, такі як нерівна місцевість, різні швидкості руху і режими експлуатації, а також календарне старіння автомобільних акумуляторів.

За результатами дослідження, майже третину заряду акумулятора при негативних температурах втрачають такі електрокари, як Chevy Bolt, Ford Mustang Mach-E та Volkswagen iD.4. Запас ходу цих моделей знижується в середньому на 30%. Найбільш підготованим до холоду електрокаром виявився Jaguar I-Pace. Його заряд скоротився лише на 3%. Електроавто марки Tesla загалом втрачають від 15 до 19% запасу ходу.

Експерти кажуть, що втрата запасу ходу при низьких температур пов’язана з тим, що холод гальмує хімічні реакції та уповільнює фізичні процеси в роботі акумулятора. При цьому більшість «зелених» автомобілів мають спеціальні адаптивні режими, спрямовані на збереження енергії.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!