Складено рейтинг найпроблемніших АКПП

Останнім часом водії все частіше вибирають автомобілі з автоматичними коробками. Однак АКПП складніша і менш довговічна за стару добру “механіку”. При цьому є “автомати”, які можуть вийти з ладу вже після 60 000-80 000 км пробігу, тоді як інші АКПП можуть легко подолати 200 000 км без заміни оливи та ТО.

Автожурнал Motor Media Review перерахував п’ять дуже проблемних автоматичних трансмісій, а також автомобілі, які оснащені такими коробками передач.

AL4 (DP0) – спільна розробка трьох французьких автовиробників – входить практично до кожного списку “найнадійніших автоматичних трансмісій”. Вона встановлювалася на весь бюджетний модельний ряд Renault, включаючи Logan, Duster, Sandero, Fluence, а також компактвени Citroen і Peugeot. Хвороби: головний соленоїд швидко виходив із ладу через перегрівання, втулки валу мали короткий термін служби, а електронні компоненти були недовговічні. Більшість таких АКПП потребували постійного ремонту після пробігу 80 000 км.

6T30 – трансмісія, розроблена General Motors для компактних передньопривідних легкових автомобілів, також виявилася слабкою: вона була розрахована на низький крутний момент до 200 Нм і не могла витримувати сильні пікові навантаження. Моделі Chevrolet Cruze, Aveo, Cobalt, Orlando, а також Opel Astra, Mokka, Zafira та Insignia страждали підгоранням фрикціонів та дефектами гідротрансформатора. Перші проблеми часто починалися до 40-60 000 км. пробігу.

Навіть японська Aisin-Warner TF-80SC, що ставилася на моделі Volvo та Opel, мала проблеми. Справа в тому, що цей “автомат” вважався необслуговуваним, через що мастило поступово втрачало свої властивості. Крім того, ефективність теплообмінника була недостатньою. Не дивно, що перші проблеми у багатьох таких авто виявилися до 100 000 км.

Jatco JR507E – це досить старий японський п’ятиступінчастий “автомат”, який встановлювався на Nissan Pathfinder і Patrol до 2016 року, а також на моделі Infiniti до 2010 року. Згодом коробка продавалася для марок Hyundai та Kia під позначеннями JR507A, RE5R05A, A5SR1, а в модифікованому вигляді – A5SR2. Дуже чутлива електроніка та підвищена непереносимість агресивної їзди та бездоріжжя призводила до перегріву та поломки АКПП.

ZF 6HP26/28 – цей агрегат використовувався до 2014 року у всіх популярних моделях BMW, Audi Q5, а також Range Rover та Jaguar. Він досі використовується в авто інших марок, наприклад, у Ford Ranger. Цей “автомат” має відмінні характеристики і (після модернізації в 2004 році) вважається надійним і витривалим. Але на автомобілях з потужними двигунами він нерідко виходив з ладу через підгоряння фрикціонів, проблем із гідротрансформатором, соленоїдом та масляним насосом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!