Скільки бензину йде на підігрів керма та сидіння?

Експерти підрахували, на скільки збільшується витрата палива автівки при користуванні додатковими “зимними” опціями: підігрів сидіння, дзеркал, керма та бокового скла.

На роботу вищезгаданих опцій потрібна електроенергія, тому витрата палива неминуче збільшиться. Закон фізики – чим більше електроенергії витрачає автомобіль, тим більше повинен працювати двигун внутрішнього згоряння, який споживає паливо. Треба зазначити, що дійсно – витрата палива через обігрів сильно збільшується, тому збільшуються й витрати власника на заправку автівки.

Так, у Союзі автомобілістів Німеччини ADAC розрахували, скільки палива необхідно на використання опцій обігріву. Фахівці визначили, кожні додаткові 100 Вт потужності вимагають 0,1 літра палива додатково на кожні 100 кілометрів шляху.

Згідно з розрахунками німців, підігрів тільки одного сидіння водія вимагає в середньому 0,1 літра палива на 100 кілометрів. Обігрів керма – 0,05 літра палива; на обігрів бічних дзеркал – 0,04 літра; вентиляція потребує 0,17 літра; на обігрів лобового й заднього скла – 0,8 літра. Підсумовуючи усі функції обігріву авто виходить, що в середньому витрата палива збільшується на 1,15 літра на кожні 100 кілометрів шляху.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело tsn.ua