Штраф за непристебнутий ремінь у таксі: кого змусять заплатити

До таксі застосовуються ті самі правила дорожнього руху, що й до інших автомобілів, зокрема щодо використання ременів безпеки водіями та пасажирами. Проте це правило часто ігнорують. За українським законодавством, відповідальність за невикористання ременів безпеки несуть як водій, так і пасажири.

У правилах дорожнього руху зазначено, що водій повинен перед початком руху пристебнутися сам і переконатися, що всі пасажири також пристебнуті. Якщо пасажир таксі не хоче використовувати ремінь безпеки, водій має право вимагати це від нього або навіть висадити пасажира. Проте, зазвичай, водії не звертають на це уваги, що є помилкою.

Ігнорування ременів безпеки не лише збільшує ризик травм під час ДТП, але й може призвести до штрафу. Поліція може оштрафувати на 510 гривень як непристебнутого пасажира, так і водія, який його везе, пише SUV News. Якщо таксі потрапить в аварію не з вини водія, він все одно нестиме кримінальну відповідальність, якщо його непристебнутий пасажир отримає серйозну травму.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!