Штраф у 170 000 грн або конфіскація авто: юрист розповів, що чекає на власників «євроблях» при розмитненні

Закон про доступне розмитнення вже прийняли, але розмитнити автомобілі за новими правилами зможуть далеко не всі українці, тому що документ стосується лише тих машин, які були ввезені до 31.12.2020.

Ні для кого не секрет, що більшість ввезених в Україну «євроблях» оперативно перепродувались, причому не один раз. Як правило, це робилось на підставі розписки або простим народним способом «по техпаспорту». Враховуючи це, власники таких машин змінювались неодноразово.

Чимало теперішніх власників нерозмитнених автівок не мають інформації навіть про останніх продавців, не кажучи вже про людей, які ввезли ТЗ.

Цікаво, що за порушення митних правил на підставі ст. 470 та ст. 481 Митного кодексу штрафи виписуватимуть саме тим, хто ввіз машину на територію України. За таке порушення особі загрожує штраф у розмірі до 170 000 грн або конфіскацію самого авто.

Тим часом теперішні власники нерозмитненого секон-хенду не притягуються до відповідальності, їх навіть ніхто не інформує про те, що автомобіль порушив митні правила. Найцікавіше почнеться тоді, коли вони захочуть скористатися пільговим розмитненням: суд може прийняти рішення про конфіскацію авто на користь держави. У такому випадку розмитнити куплену невідомо у кого «бляху» буде не можливо – її конфіскують просто на митниці або через деякий час.

На жаль, з юридичної точки зору, теперішній власник такого авто навіть не зможе виставити жодних претензій особі, яка його ввезла.

Отже, купуючи «євробляху» зараз, можна позбутися не лише коштів, а й автомобіля.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Дорожній Адвокат

Коментарі
Завантаження...