Шість головних датчиків в автомобілі, поломка яких виводить двигун з ладу

Кожен сучасний автомобіль оснащений безліччю датчиків та електронних систем, які керують роботою двигуна та коробки передач. Портал ampercar.com назвав шість важливих датчиків в автомобілі, поломка яких виводить машину з ладу.

Перший – це датчик положення дросельної заслінки. Цей маленький прилад відповідає за правильне упорскування палива, кут випередження запалення і навіть режим роботи холостого ходу.

Другий критично значущий датчик керує тиском палива. Його дефект може спровокувати проблеми в роботі двигуна аж до його повної зупинки.

Третій у списку – індукційний датчик положення колінчастого валу, впроваджений у сучасні двигуни. При кожному оберті він посилає імпульс електронному блоку керування. Відсутність сигналу інтерпретується як припинення функціонування ДВЗ. При поломці цього датчика автомобіль просто не заведеться.

Четвертий по порядку датчик температури рідини, що охолоджує, зазвичай розміщується між головкою блоку циліндрів і термостатом. Його електричний опір зменшується із підвищенням температури. Електроніка, спираючись на дані, регулює склад паливної суміші, особливо під час запуску в умовах холодної погоди, а також активує вентилятор на радіаторі. Порушення роботи цього датчика призводить до того, що блок управління починає готувати суміш, яка підходить для температури 0 градусів Цельсія, що неминуче збільшує витрату бензину.

П’ятий – датчик детонації ДВЗ. Його головна місія полягає у виявленні передчасного вибуху паливної суміші у циліндрах, що може призвести до незворотних пошкоджень. Зазвичай цей датчик функціонує за принципом п’єзо-запальнички: чим більше ударне навантаження, тим вища напруга на ньому. Завдяки його сигналам блок управління коригує кут випередження запалення, щоб уникнути детонації. Вихід з ладу цього датчика несе серйозні наслідки стану двигуна.

Поруч із каталізатором у системі вихлопу часто встановлюється датчик вмісту кисню у вихлопних газах, відомий як лямбда-зонд. Він проводить аналіз та передає дані про вміст кисню для коригування складу горючої суміші. Порушення у роботі цього датчика призводять до збільшення витрати палива та обсягу шкідливих викидів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!