Що потрібно знати водіям про реєстрацію авто під час воєнного стану

Реєстрація в МВС придбаних чи ввезених автомобілів не є обов’язковою на час воєнного стану.

Як відомо, власники транспортних засобів зобов’язані зареєструвати транспортні засоби протягом десяти діб після придбання або митного оформлення. Також передбачено окремі виключення з цих правил.

До введення воєнного стану у даному пункті було передбачено, що строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Водночас постановою Кабміну від 4 березня 2022 року №190 внесено зміни, якими передбачено окрему спеціальну підставу для продовження строку державної реєстрації транспортних засобів – введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

При цьому, введено новий строк реєстрації автомобіля, відлік якого починається з дня, наступного за днем припинення (скасування) воєнного стану. А саме у разі припинення або скасування воєнного стану власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом 90 днів.

Таким чином, на час дії воєнного стану реєстрація чи перереєстрація придбаних або ввезених автомобілів не є обов’язковою. Таку реєстрацію можна буде здійснити після припинення воєнного стану протягом 90 днів.

При цьому наявність воєнного стану не передбачає можливості керувати транспортними засобами, що не зареєстровані згідно чинного законодавства.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат