Фахівець розповів, що буде, якщо на АКПП на ходу увімкнути задню передачу

Машини з автоматичною трансмісією давно планомірно витісняють транспортні засоби з механікою на ринку, проте суперечки навколо використання АКПП не вщухають. Одне з найчастіших питань на автомобільних форумах – що станеться, якщо випадково змінити режим руху на ходу.

Як розповів у бесіді з редакцією порталу ampercar.com профільний фахівець, включення задньої швидкості або режиму паркінгу на АКПП має виконуватися тільки в статичному положенні, але при реальній експлуатації водії нерідко випадково плутаються і перемикають селектор АКПП прямо під час руху.

Найчастіше така помилка відбувається у водіїв, які звикли до механіки. Інстинктивне бажання перемикати передачі вручну може призвести до випадкової зміни режиму. Головне в такій ситуації – не панікувати та плавно повернути селектор у положення “D”.

У минулому, до кінця 1980-х, автоматичні коробки не мали захисту від некоректного перемикання, і раптовий перехід в реверс міг призвести до швидкого виходу з ладу трансмісії. Однак сучасні автоматичні коробки оснащені вбудованим захистом від помилкового перемикання під час руху. При цьому наслідки залежать від того, який саме режим потрапив селектор АКПП.

Попадання в “P” практично виключено, оскільки перед цим необхідно пройти ще одне положення. Якщо ж це сталося, досить плавно повернути селектор в “D” . У більшості випадків електроніка не допустить блокування трансмісії, проте на старих авто в такій ситуації можна буде почути характерний скрегіт фіксатора валу АКПП.

Перемикання в “N” не шкодить коробці, але тривалий рух у нейтральному режимі небажаний. Втрата зчеплення з трансмісією позбавляє автомобіль тяги, а за високої швидкості це може позначитися на керованості. Оптимальний вихід – одразу повернути селектор у “D”.

Якщо селектор випадково змістився у положення “R”, система безпеки не дозволить увімкнути задню передачу в русі. Однак якщо це зробити разом з натисканням педелі гальма і заблокувати колеса, наприклад, на льоду, реверс може активуватися, що створить ризик різкого поштовху. Тому в такій ситуації краще негайно повернути режим “D”.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!