Серійні Tesla Semi не отримають , представлених цієї осені

Для вантажівки залишать старі елементи живлення 2170.

На заводі Tesla в Неваді, де випускають батареї для седанів Model 3 і кросоверів Model Y, почалася збірка чотирьох нових вантажівок Semi, призначених для випробувань, пише видання Teslarati. Цікаво, що для них вже зроблені батареї на основі пальчикових акумуляторів типорозміру 2170, які випускаються в сусідньому цеху компанією Panasonic.

У 2017 році, коли була представлена Model 3, акумулятори 2170 вважалися найпередовішими. Більш того, відтоді Tesla і Panasonic поліпшили «хімію» цих елементів живлення, підвищивши їх ємність на пару десятків відсотків.

Однак у вересні глава Tesla Ілон Маск презентував нові акумулятори типорозміру 4680, які за своїми показниками перевершують 2170. Їх виробництво поки не розпочато, проте передбачається, що саме такі акумулятори в майбутньому будуть встановлюватися на всі електромобілі Tesla.

Однією з особливостей акумуляторів 4680 є те, що створена з них батарея має несучу функцію, тобто є частиною силової структури кузова автомобіля, що дозволяє знижувати загальну вагу машини. Але у випадку з сідельним тягачем, яким є Semi, така міцність бачиться зайвою, якщо, звичайно, в Tesla не зібралися випустити єдину в світі важку вантажівку з несучим кузовом замість традиційної для такого типу транспорту міцної рами.

При цьому виробництво акумуляторів 2170 вже налагоджено. Тому, логічним буде припустити, що якраз легкові моделі Tesla перейдуть на елементи живлення 4680, а для вантажівки збережуть 2170.

Попри тестову збірку Semi в Неваді, серійно машини майже напевно будуть випускатися в іншому місці. Передбачається, що це зараз завод в Техасі, котрий зараз будується.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело teslarati.com