SEAT випустить бюджетний електромобіль

Майбутнє SEAT викликає лише питання. Зростання її більш преміального бренду Cupra, поряд із відсутністю довгострокового плану для іспанського бренду, змусили декого сумніватися у його довгостроковому існуванні. Керівники Volkswagen Group навіть почали називати SEAT “брендом мобільності”, а не традиційним автовиробником. Однак для SEAT ще є надія, оскільки компанія може випустити повністю електричний автомобіль в найближчі роки.

На щорічній прес-конференції SEAT SA у Барселоні генеральний директор Уейн Гріффітс наполягав на тому, що SEAT продовжить своє існування, підтверджуючи плани з електрифікації.

«Ми продовжимо інвестувати у SEAT. Коли настане слушний час, з’явиться електричний SEAT — зараз не той час», — сказав Гріффітс. Він також поставив під сумнів повідомлення про смерть марки, заявивши: “Для нас завжди було ясно, що бренд не зникне. Чому б зникнути бренду, який існував 73 роки?”

Під час конференції Гріффітс оголосив про продовження життя моделей Leon та Arona з новими оновленнями у 2025 році. Він також заявив, що фінансовий стан SEAT «живіший, ніж будь-коли». За цим було явне підтвердження того, що SEAT розглядає можливість створення доступного повністю електричного автомобіля.

В даний час концерн Volkswagen, якому належить SEAT, веде роботи над доступним електромобілем. Проєкт очолює Skoda, яка має досвід «володіння» базовими технічними рішеннями в групі, такими як 1,0-літровий двигун MPI, який використовувався в автомобілях групи, включаючи VW up!, Skoda Citigo та міські автомобілі SEAT Mii.

Госсен швидко відкинув будь-які припущення про те, що SEAT може бути перетворений на бюджетний бренд, як Renault Group зробила з Dacia. І це, ймовірно, означає, що SEAT може скористатися амбітним проектом VW з розробки повністю доступної електричної моделі.

На торішній конференції SEAT та Cupra глобальний керівник Вейн Гріффітс сказав: «Ми не можемо електрифікувати обидва бренди одночасно. SEAT та Cupra доповнюють один одного у перехідний період». Він наполягав: “Нам не потрібно сьогодні вирішувати майбутнє SEAT”.

Крім можливості випуску бюджетного електрокара, наразі немає планів із запуску інших нових моделей SEAT. Натомість компанія продовжуватиме зосереджуватись на існуючому асортименті бензинових та гібридних моделей — Ibiza, Leon, Arona, Ateca та Tarraco.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com