Scania протестувала електротягач із живленням від фури з сонячними панелями

Шведський автовиробник Scania представив першу в своєму роді гібридну вантажівку, оснащену причепом з десятками сонячних панелей , які здатні забезпечити енергію для подолання до 10 000 км на рік. Автомобіль успішно пройшов випробування на дорогах загального користування, і тепер Scania сподівається розробити подібну технологію для масового використання на комерційному транспорті.

Загальна площа сонячних панелей, розміщених на бортах та даху причепа довжиною 18 метрів, дорівнює 140 м 2.

“Ніколи раніше сонячні панелі не використовувалися для вироблення енергії для силового агрегату вантажівки, – заявив керівник дослідницького відділу Scania Стас Крупенія (Stas Krupenia). — Це природне джерело енергії може значно знизити викиди у транспортному секторі.”

Енергія, що виробляється сонячними панелями, забезпечує вантажівці запас ходу до 5 000 кілометрів на рік у Швеції, хоча в країнах із великою кількістю сонячного світла, таких як Іспанія, цей показник подвоїться. Дослідники вважають, що надалі вироблення сонячної енергії можна буде збільшити вдвічі за рахунок використання нових перовскітних фотоелементів.

«Наші дослідження в галузі ефективних та легких сонячних елементів будуть дійсно важливими, особливо коли справа дійде до їх застосування у майбутніх вантажівках, — каже професор фізичної хімії Упсальського університету Швеції Ерік Йоханссон, який брав участь у проєкті. — Це захоплюючий проєкт, у якому наукові кола та промисловість разом намагаються зменшити вплив вантажних перевезень на клімат. Результати використання цієї унікальної вантажівки будуть дуже цікавими».

Гібридна вантажівка є частиною зусиль компаній та установ по всьому світу, спрямованих на дослідження способів переходу від транспортних засобів, що працюють на викопному паливі, до більш екологічних рішень.

Минулого року голландський стартап Lightyear продемонстрував автомобіль на сонячній енергії, здатний проїхати сотні кілометрів на одній зарядці. Описаний як «найефективніший та найекологічніший» автомобіль у світі, Lightyear One вже доступний для попереднього замовлення і, як очікується, стане першим чотириколісним автомобілем на сонячній енергії, здатним перевозити більше одного пасажира, який вийде на ринок.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело independent.co.uk