Renault відмовилася впроваджувати автопілот в автомобілі та анонсувала безпілотний електричний мікроавтобус miniBus

Renault зробила кілька важливих заяв щодо технології автопілота: компанія запустить виробництво електричного безпілотного мікроавтобуса miniBus, але призупинить розвиток напрямку автопілота для персональних транспортних засобів.

Renault має намір активізувати впровадження найбільш передових технологій автопілота в секторі громадського транспорту, але в найближчому майбутньому навряд чи запропонує споживачам автопілот вище за другий рівень для легкових машин. Компанія вже інтегрує системи допомоги водієві в легкові автомобілі, але зазначає, що «автоматизація деяких функцій з метою досягнення повної автономності автомобіля на цей час є малоймовірною, враховуючи діючі норми, очікування клієнтів і вартість складної технології, що застосовується».

Протягом останнього десятиліття Renault регулярно демонструвала концепти легкових машин із системами автопілота високого рівня, і це різко контрастує із її новою стратегією. «Між рівнями автоматизації L2 та автономії L3 існує значний технологічний розрив у складності, оскільки легковий автомобіль повинен мати можливість безпечно працювати в непростих умовах з обмеженим контролем з боку водія. На цьому етапі витрати, які доведеться нести клієнтам заради переваг у керуванні, зроблять попит недостатнім або навіть анекдотичним», – говорить прес-реліз Renault.

А в сегменті громадського транспорту передові напрацювання в області автопілота видаються потрібними — попит на автономні мікроавтобуси, як очікується, обчислюватиметься тисячами машин на рік. Тому Renault почне виробляти електричні minibus на основі серійної комерційної моделі Master. Модель виступатиме як платформа для партнерів-розробників систем автопілота EasyMile, Milla і WeRide.

Випробування електричних автономних машин розпочнуться вже на Відкритому чемпіонаті Франції з тенісу, який проходитиме у Парижі з 20 травня по 9 червня 2024 року. Renault та WeRide запустять мікроавтобуси, які забезпечать доставку пасажирів до стадіону «Ролан Гаррос».

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело renaultgroup.com