Renault та Nissan перезапустять 20-річну співпрацю, щоб конкурувати на ринку електрокарів

Компанії Renault та Nissan планують перезапустити 20-річну співпрацю. Наразі представники французького та японського виробників обговорюють нові промислові проекти, як очікується, їх буде п’ять.

Про повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Один із них пов’язаний з Індією, де компанії керують заводом в Ченнаї, що виробляє малолітражні автомобілі, двигуни та трансмісії, а інший буде реалізований у вигляді спільної роботи над комерційними машинами.

Одна з причин початку переговорів про перезапуск альянсу полягає у спробі збалансувати акції компаній. Renault шукає японського автовиробника для інвестицій у бізнес з виробництва електромобілів Ampere, тоді як Nissan хоче, щоб Renault зробила японський концерн рівним партнером.

Ще одним приводом для перезапуску альянсу стало бажання копаній нав’язати конкуренцію компаніям Tesla, BYD та іншим новим виробникам електроавто.

Як відомо, альянс Renault-Nissan існує вже 23 роки. У рамках співробітництва автоконцерни використовують спільні заводи, закупівлю запчастин тощо. Все це допомагає Renault та Nissan скоротити витрати на виробництво.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!