Причини появи виючого звуку в коробці передач

Рано чи пізно будь-якому власникові автомобіля доводиться стикатися з ситуацією, коли в його машині починає вити коробка передач.

Гул може бути помірним, але при відсутності вжиття заходів, він неминуче буде наростати, що може привести до серйозних поломок і недешевого ремонту. Які ж можуть бути основні ознаки цього і як їх усунути?

Причини виття механічної коробки передач. Багато механічні коробки передач навіть в спокійному стані працюють не дуже тихо. Іноді при використанні нового автомобіля трансмісія може видавати певні звуки, особливо часто це зустрічається на транспортних засобах бюджетного сегмента. Наприклад, виття коробки передач на ВАЗ є нормою для багатьох машин. Кожен господар авто знає, який нормальний рівень шуму в його салоні, і моментально помітить зміни. Якщо гул коробки починає змінювати тональність, змагатися за гучністю зі звуком роботи двигуна, або ж виникає в якихось особливих умовах, то необхідно задуматися про відвідини автосервісу.

Багато з водіїв можуть помилитися, переплутавши виття коробки передач з несправностями інших елементів. Нерідко виючі звуки може видавати вижимний підшипник з певним ступенем зносу. Гучність і тональність видаваного шуму мають пряму залежність від швидкості пересування, що і призводить до постановки помилкового діагнозу «виття коробки». Таку ж проблему може викликати і зчеплення, що вимагає заміни. Без проведення діагностики непросто з’ясувати, що саме є причиною такої поведінки, тому найбільш оптимальним варіантом буде звернення в ремонтну майстерню.

Якщо ж гул видає сама механічна КПП, то причини можуть бути наступними:

 • Інтенсивне тертя деталей і недостатня кількість мастила;
 • Зсув валів і шестерень відносно один одного, внаслідок неякісного ремонту;
 • Вихід з ладу синхронізаторів;
 • При шумі в нейтральному положенні – причина в підшипнику первинного вала;
 • Іншими джерелами виття можуть бути підшипник провідної шестерні і зношена головна пара;
 • Якщо несправність виникає тільки при включенні певної передачі, то проблема полягає в шестернях;
 • При гулі коробки в холодному стані, особливо в зимову пору року, причиною стає густе масло. Після прогріву шум зменшиться;
 • Причиною шуму також може бути старе масло з домішкою металевої стружки.

Якщо ж виття все ж з’явився, варто звернути увагу на те, коли він виникає, чи є зміна його тональності і гучності в різних режимах.

Причини виття коробки автомат, робота або варіатора. Автоматичні коробки передач в нормальному стані працюють набагато тихіше механіки. Виникнення сторонніх звуків з АКПП має викликати настороженість у власника. Діагностувати причину цього не так і просто, але багато хто просто не звертаються в автосервіс, заглушаючи сторонні звуки гучною музикою.

Основними причинами виття в АКПП стають:

 • Мала кількість трансмісійної рідини, що проявляється в поштовхах при перемиканні передач;
 • Якщо звуки мають місце після проведення ремонту, можливо, була неправильна збірка;
 • Погане кріплення півосі з виникненням люфту;
 • Низька якість трансмісійної рідини;
 • Знос або пошкодження деталей.

У порівнянні з механікою, АКПП є набагато більш складний механізм, тому виявлення причини вимагає великих витрат. Але краще виконати ремонт відразу, ніж отримати критичну поломку в дорозі.

Висновок. Виття коробки передач являє собою проблему, яку не можна залишати без уваги. Трансмісія в справному стані не видає сторонніх звуків, тому слід відправитися в автосервіс негайно, щоб уникнути серйозної поломки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!


Коментарі
Завантаження...