Прогноз: автомобільні заводи повністю зупиняться у 2022 році

Вже наступного року світовий автопром може чекати на колапс — виробництво автомобілів просто стане. Про це повідомляє видання Financial Times.

Причиною повної зупинки збирання машин по всьому світу можуть бути навіть не горезвісні мікрочіпи, а магній. А точніше його відсутність.

Як пише видання, енергетична криза в Китаї призвела до того, що влада провінції Шеньсі закрила 35 плавильних заводів з 50, які виробляли магній у цьому регіоні, а решті наказано скоротити виробництво вдвічі задля економії електроенергії. Шеньсі є одним із ключових постачальників магнію в Китаї – на його частку припадає близько 80% загальносвітового обсягу видобутку цього металу.

Магній необхідний при виробництві алюмінієвих сплавів, які дуже широко застосовуються в автомобілебудуванні. Вже зараз, за ​​даними джерела, у Китаї спостерігаються суттєві перебої з постачанням магнію. Минулого тижня відразу два виробники алюмінієвих заготовок — американська компанія Alcoa і канадська Matalco — заявили про те, що запаси магнію закінчуються і варто очікувати перебоїв у постачаннях.

Ціни на постачання магнію до Європи поповзли вгору і вже досягли історичного максимуму: за останній місяць зростання склало 75%, магній коштує зараз понад 9 тисяч доларів за тонну.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Financial Times