Представлені оновлені електромобілі Rivian R1S та R1T

Електромобільний стартап Rivian представив свої перші моделі ще у листопаді 2018 року – це уніфіковані пікап R1T та позашляховик R1S. Їхнє серійне виробництво почалося лише у вересні 2021-го, причому ця затримка та недостатній обсяг випуску згубно позначаються на фінансовому стані компанії. Порятунком міг би стати більш компактний і доступний кросовер Rivian R2, але його випуск відкладено до 2026 року, а поки що всі надії компанія покладає на оновлені старші моделі.

Зовні пікап та позашляховик майже нічим не відрізняються від колишніх машин. Легкої корекції зазнала лише начинка світлотехніки. Натомість Rivian обіцяє серйозні технічні доробки. Наприклад, кількість обчислювальних блоків бортової електроніки зменшено з сімнадцяти до семи, що дозволило позбутися 2,6 км внутрішньої проводки і зробити всю систему більш ефективною. При виробництві оновлених Рівіанів викидається на 50% менше CO2 а вуглецевий слід самих електромобілів знижений на 15%.

Всі моторні модулі нові, вони повністю розроблені та виробляються силами самої компанії Rivian. Пікапи та позашляховики, як і раніше, запропоновані у трьох повнопривідних варіантах, але всі вони стали потужнішими. Базова двомоторна версія тепер має 674 к.с. замість 540 к.с., тримоторний варіант (з двома двигунами на задній осі) показує 862 к.с. замість 674 к.с., а чотиримоторна топ-версія – це 1039 к.с. та 1622 Нм проти колишніх 847 к.с. та 1231 Нм. Найпотужніший пікап може вистрілити до 60 миль на годину (97 км/год) за 2,5 секунди, а позашляховик – за 2,6 секунди.

Тягові батареї Large і Max мають нові осередки, а їх компонування стало ефективнішим. Максимальна дальність ходу на одній зарядці – 676 ​​км у двомоторного пікапа Dual Max і 660 км у аналогічного позашляховика. А нова базова версія Standard тепер має літій-залізо-фосфатний акумулятор зменшеної ємності (92,5 кВт·г замість 105,9 кВт·г), її далекобійність – 435 км у обох моделей. Крім покращених батарей, на запас ходу позитивно впливають нова кліматична система з тепловим насосом та аеродинамічні 22-дюймові колеса.

При оновленні пікапів та позашляховиків велику увагу було приділено різним електронним системам. Новий фірмовий автопілот Rivian Autonomy Platform має одинадцять камер, п’ять радарів та систему прогнозування зі штучним інтелектом. Потужність обчислювального блоку підвищена вдесятеро, а роздільна здатність камер — у вісім разів. Заявлено більш стабільну роботу автономного водіння у темний час доби та за поганої погоди. Медіасистема підтримує встановлення більше трьох тисяч програм, віртуальні ключі на пристроях Apple та Google Pixel, а графіку малює ігровий двигун Unreal Engine.

Модернізовані електромобілі Rivian R1S та R1T вже можна забронювати в США, але тільки у версіях із трьома чи чотирма моторами. Їх виробництво на заводі компанії в штаті Індіана розпочнеться відповідно наприкінці цього року та на початку наступного року. Тримоторні машини коштують щонайменше 100 тисяч доларів, а ціни на чотиримоторні версії ще навіть не оголошені. За дореформені електромобілі із двома моторами зараз просять від 70 тисяч доларів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!