Porsche анонсувала перший в історії гібридний 911

Легендарне спортивне сімейство Porsche 911 вперше у своїй історії матиме гібридну версію. Як з’ясував британський журнал Autocar, електрифікація культової моделі відбудеться у рамках планового рестайлінгу поточного покоління.

За даними інсайдерів, перший гібридний Porsche 911 буде повнопривідним: електромотор розміститься на передній осі, а традиційний бензиновий шестициліндровий двигун продовжить обертати задні колеса. При цьому від необхідності підключення до розетки для підзарядки інженери вирішили відмовитися – акумулятори поповнюватимуть запас енергії або рекуперацією при гальмуванні, або від бензинового мотора, що виступає в ролі генератора.

Ключовим елементом гібридної силової установки Porsche 911 стане інноваційна літій-іонна батарея, створена із застосуванням передових технологій. Акумулятор відзначиться рекордно низькою масою та високою щільністю енергії, що забезпечить швидку зарядку. При цьому ємність батареї буде відносно невелика, а осередки будуть надлегкими.

Спочатку гібридний Porsche 911 запропонують виключно з повнопривідною трансмісією, причому на вибір буде доступно кілька варіантів виконання з різним рівнем потужності. А незадовго до зняття з виробництва сімейства у кузові 992 дебютує екстремальна версія GT2 RS, сумарна віддача гібридної установки якої перевищить 800 кінських сил. Електрична начинка для цього монстра розробляється спільно з хорватською компанією Rimac.

Традиційні бензинові версії Porsche 911 в ході рестайлінгу можуть отримати 48-вольтові стартер-генератори, а опозитні «турбошестірки» об’ємом 3,0 літра зазнають модернізації. Крім того, за чутками, сімейство GTS відмовиться від турбомотора на користь «атмосферника» 4,0 про молодшу модель 718 Cayman GT4, а лінійка Turbo перейде з 3,75-літрового агрегату на 3,6-літровий.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/porsche-911-hybrid-confirmed-summer-2024