Попередження автовласникам в Україні: для їзди на машині необхідно пройти спецпроцедуру

В Україні з травня 2024 року юридичні особи наразі можуть призначити належних користувачів транспортних засобів онлайн. Про це повідомив головний сервісний центр МВС, передає today.ua.

Належний користувач – це водій, який безпосередньо користується транспортним засобом. Таке поняття у нашій країні запровадили у зв’язку з появою влітку 2020 року на українських дорогах камер автоматичної фіксації порушень ПДР. Камери в автоматичному режимі фіксують автомобілі, які рухаються з перевищенням дозволеної швидкості, а потім власники автомобілів або належні користувачі одержують штраф.

Раніше штрафи надсилали власникам автомобілів. Але оскільки часто за кермом під час порушення правил дорожнього руху перебуває інша людина, то офіційно запровадили поняття належний користувач. Саме належні користувачі одержують штраф, якщо вони офіційно визнані такими.

Досі належними користувачами були лише фізичні особи. Їх призначали через мобільний додаток Дія або Електронний кабінет водія. Тепер і юридичні особи можуть призначити належного користувача. Це можна зробити онлайн у Кабінеті водія для бізнесу. Без відвідин сервісного центру МВС.

Спочатку потрібно авторизуватися під електронним підписом підприємства. Потім можна призначити відповідальну особу, яка керуватиме Кабінетом водія для бізнесу від імені компанії.

Як призначити належного користувача у Кабінеті водія для бізнесу? Відповідальна особа обирає у Кабінеті водія для бізнесу ТЗ, заповнює необхідні дані та підписує заявку. Після цього фізична особа, яка призначається належним користувачем, погоджує дані у своєму Електронному кабінеті водія. Далі заявка опрацьовується сервісним центром МВС, а в Кабінеті водія для бізнесу оновлюється статус.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!