В мережі показали рідкісний ЛуАЗ-2403: якою була “Волинянка” для аеродромів

Не тільки літаки працюють на аеродромах, також потрібно переміщувати різні об’єкти, такі як обладнання для обслуговування літаків, візки з вантажем, багажем, провізією та технічними засобами.

У 1980-х роках Львівське спеціальне конструкторське бюро навантажувачів створило компактний тягач моделі 3401, який так і не запустили у серійне виробництво. Тоді у 1987 році вирішили використати ЛуАЗ-2403 як аеродромний тягач. Ця машина мала повний привід 4х4, “повзучу” передачу, блокування диференціала і колісні редуктори, що зробило її ідеальною для роботи на аеродромі.

З “Волинянкою” було набагато простіше, ніж з перетворенням навантажувача: будь-який реальний позашляховик – майже готовий тягач. ЛуАЗику додали лише кілька специфічних деталей.

Щоб підняти тягове зусилля на гаку, збільшити передавальне число штатних колісних редукторів та дозволити буксирувати більш важкі причепи до 3,0 тонн, попрацювали над базовим ЛуАЗ-2403. До речі, сьогодні колекціонери так відрізняють справжній 2403 від підробки: якщо на вищій передачі машина розвиває 80 – 90 км/год, значить вона – не оригінальний тягач, а репліка. Тому що стоковий 2403 такої швидкості не набирав.

Також ЛуАЗ-2403 причіпний пристрій, який надійно вварений в раму і має стандартний вантажний гак. Кузов був вкорочений, залишивши високий дах лише над передніми кріслами, і фарбування в жовтий колір з смугастим бампером відмінно підходило для наземної техніки аеродромів.

Чому було вирішено встановити бортовий кузов ззаду і перетворити автомобіль на пікап, якщо висота брезентового даху не впливає на тягові властивості машини? Можливо, відповідь полягає в тому, що ЛуАЗ-2403 у деяких документах визначається як баластний тягач. Це означає, що це транспортний засіб, в якому для завантаження ведучих осей над ними вкладають баласт – важкі металеві злитки. Стандартний дах заважав би вкладати цей вантаж на платформу над задніми колесами.

За даними ampercar.com, у 1987-1988 роках Луцький автозавод випустив серію з 164 таких тягачів. Як мінімум один з них працював в аеропорті Київ (Жуляни). В середині 2010-х він ще стояв на задвірках тамтешнього автопарку, а потім був порізаний на брухт. Але не факт, що тягачі ЛуАЗ-2403 не збереглися в інших регіонах, адже в пору його молодості аеропорти функціонували в кожному обласному центрі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!