Експерти назвали 4 причини, чому раптово починають “плавати” оберти двигуна автомобіля

У дорозі можуть виникнути несподівані проблеми з роботою двигуна: іноді обороти нестабільні, а іноді ДВЗ раптово зупиняється в найбільш незручний момент. Експерти порталу mmr.net.ua назвали найчастіші причини цих проблем та рекомендації щодо поведінки в таких ситуаціях.

Насамперед, варто визначити причину нестабільних оборотів. В ідеалі стрілка тахометра на прогрітому двигуні повинна триматися приблизно на рівні від 800 до 1000 обертів за хвилину без стрибків. Невідповідність цьому діапазону, наприклад коливання від 500 до 1500 обертів на хвилину, може свідчити про неполадки з мотором.

Заправка автомобіля низькоякісним паливом є однією з найпоширеніших причин виникнення коливань обертів двигуна. Засмічуються паливні форсунки, і на свічках запалювання утворюється нагар. Зазвичай заміна свічок, чищення форсунок та використання якіснішого палива призводить до усунення цієї несправності. Проблеми з паливоподачею можуть виникнути через засмічення паливного фільтра або збою в роботі паливного насоса.

Несправність високовольтних проводів, свічок або котушок запалювання також призводить до плаваючих обертів та троїння ДВЗ. Єдиний спосіб виправити цю проблему – замінити пошкоджені компоненти.

Проблеми з клапаном рециркуляції відпрацьованих газів (EGR) також стають причиною порушення роботи двигуна. Ця несправність може виявлятися, наприклад, різким падінням оборотів при гальмуванні або зупинкою ДВЗ. Рішення – очищення клапана або його повна заміна.

Іноді “плаваючі” оберти можуть вказувати на серйозніші проблеми, такі як несправність електронного блоку управління двигуном, датчика положення дросельної заслінки або регулятора холостого ходу. У таких випадках рекомендується звернутися до сервісного центру для виявлення та усунення несправностей.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!