Основні проблеми в роботі системи турбонаддуву: як їх усунути

Більшість водіїв обирають сучасні автомобілі з двигунами, обладнаними системою турбонаддуву. Річ у тому, що процес спалювання паливної суміші потребує двох основних складових: рівномірне впорскування палива та достатня кількість повітря для його повного згоряння.

Основна функція турбін ー це постачання під великим тиском значних об’ємів повітря в камеру згоряння мотора. Саме тому від правильної роботи цього вузла залежить потужність двигуна та економність використання бензину чи дизеля.

В яких випадках автомобіль потребує часткового ремонту турбіни

Відновлення цілісності пошкоджених деталей та деформованих вузлів можливе, коли пошкодження незначні. Реставрація турбін у Львові https://turbosto.com.ua/ua/remont-turbin/remont-turbin-vo-lvove/ складається з кількох етапів:

  • діагностичний огляд;
  • розбирання турбіни, видалення залишків оливи, іржі та небажаних домішок;
  • визначення ступеня пошкоджень запчастин, що підлягають відновленню;
  • ремонт дефектів, заміна запчастин (за необхідності);
  • збирання турбіни;
  • запуск двигуна з контролем відсутності підтікань оливи.

Мережа автосервісів TurboSTO проводить якісний ремонт та реставрацію турбін у Львові та надає гарантію на свою роботу й встановлені запчастини.

СТО обладнані сертифікованими приладами та мають власні стенди для огляду автомобілів. Також великим плюсом є наявність власного складу запчастин, що виключає необхідність додаткових витрат часу та фінансів на пошуки потрібних комплектуючих.

Компанія надає послуги зі стандартного та капітального ремонту, зняття, установки та діагностичного огляду турбін. В майстерні проводять ремонт сервоприводів та актуаторів, а також заміну картриджа турбіни. Мережа «ТурбоСТО» має 30 представництв у різних регіонах України і постійно розширюється. Кваліфіковані фахівці компанії працюють з автомобілями різних виробників та категорій.

З якими проблемами в роботі турбін доводиться стикатися автовласникам

Оскільки турбокомпрессор є ключовим компонентом системи, яка відповідає за потужність та правильну роботу двигуна, її несправності можуть призвести до серйозних наслідків. За рахунок регулярного техогляду та своєчасного усунення дрібних поломок значних проблем з автомобілем можна уникнути.

Найчастіше виникають наступні несправності:

  1. Зношення лопатей турбіни внаслідок перегріву. Може виникати при проблемах із системою охолодження, перевищенні гранично допустимих температури та тиску.
  2. Засмічення лопатей, насосів та патрубків. Бруд, пил, дрібні камінці та фрагменти зношених робочих поверхонь всередині системи значно впливають на ефективність роботи системи турбонаддуву.
  3. Знос чи механічне пошкодження підшипників ротора турбіни. Основною причиною є агресивне водіння та неправильна експлуатація вузла. Сторонні домішки можуть потрапляти безпосередньо у вихлопну систему, що теж незмінно призводить до механічних пошкоджень.

Велика частина проблем з системою турбонаддуву так чи інакше пов’язана з оливою, а саме її якістю та кількістю. При недостатньому рівні мастила може відбутися перегрів рухомих частин через недостатнє змащення. Якщо олива має низьку якість або велику кількість домішок у вигляді пилу, бруду чи піску, вона теж не зможе повноцінно виконувати свої функції.

На що варто звертати увагу власнику авто, щоб не пропустити появу проблем у системі турбонаддуву

Оскільки основною функцією турбіни є збільшення подачі повітря в камеру згоряння під тиском, несправності в її роботі обов’язково позначаються на потужності двигуна. При цьому автовласник може спостерігати сповільнення набору швидкості або труднощі у роботі двигуна на холостому ходу.

Також при проблемах з турбокомпресором можуть спостерігатися сторонні звуки і зміна кольору вихлопних газів. При цьому робота турбіни потребуватиме збільшеної кількості мастила. При появі будь-якої з перелічених ознак необхідно терміново звернутися до спеціалістів, а для їх запобігання варто регулярно проходити технічний огляд транспортного засобу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!