Nissan використовує вживані батареї від електрокарів для зберігання сонячної енергії

Японська компанія Nissan міркує про електрокари та їх вплив на навколишнє середовище в майбутньому. Автовиробник вважає, що акумуляторні батареї, на які припадає левова частка їх вуглецевої вартості, можуть бути повторно використані в ряді програм.

Як зазначає шведська компанія Polestar, що займається електромобілями, електрокари стають екологічніше автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння тільки після 50 000 кілометрів пробігу через дорогі у виробництві батареї. Але повторне використання акумуляторів після електрокарів ці витрати можуть суттєво зменшити.

В цьому напрямку Nissan співпрацює з компанією 4R Energy, яка допомагає переробити акумулятори. Вживані батареї будуть оцінюватися за шкалою від A до C. За словами японського автовиробника, деякі акумулятори знаходяться в досить хорошому стані, щоб їх можна було знову використати в електрокарі. Батареї класу B досить потужні для інших застосувань, таких як накопичувачі енергії. Тим часом акумулятори класу C можна використовувати як резервні накопичувачі електроенергії.

Зараз ця інноваційна технологія тестується компанією 4R на японському острові Юмешіма. На штучному острові біля узбережжя Осаки використовуються літій-іонні батареї від 16 електрокарів Nissan Leaf. Вони допомагають справлятися з коливаннями енергії та зберігати енергію, зібрану від сонячних панелей.

Завдяки електрокарам Leaf, які відзначають цього року своє десятиріччя, подібні ініціативи стають реальністю. Компанія Nissan приєднується до інших автовиробників, зокрема – Volkswagen, в пошуку способів утилізації акумуляторів від електрокарів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело solarguide.co.uk