Nissan має намір створити електромобілі за ціною машин з ДВЗ до кінця десятиліття

Наприкінці цього тижня у календарі Nissan Motor завершиться 2023 фіскальний рік, і компанія провела напередодні захід , на якому розповіла про новий бізнес-план до 2030 року. Він передбачає суттєве нарощування обсягів продажів продукції та досить активний перехід на електротягу. До кінця весни 2030 року Nissan розраховує домогтися рівності собівартості електромобіля та машини з ДВЗ.

Треба сказати, що подібний прогноз здається досить консервативним на тлі заяв деяких сторонніх аналітиків, які пророкують досягнення подібної переломної точки значно раніше, але Nissan Motor має достатній досвід у масовому виробництві електромобілів, щоб до думки цієї компанії можна було прислухатися. Принаймні до експансії продукції Tesla протягом декількох років найпоширенішим електромобілем у світі залишався саме Nissan Leaf.

До речі, японський автовиробник сподівається випустити гідну заміну цієї моделі. За рахунок різних заходів, що включають самостійну розробку та випуск тягових акумуляторів різного хімічного складу, Nissan планує зменшити собівартість електромобілів нового покоління на 30% порівняно з Ariya. Саме за рахунок цього до 2030 року і буде досягнуто паритету між електромобілями марки та машинами з ДВЗ на рівні собівартості.

Загалом у найближчі три роки Nissan збирається вивести на ринок 30 нових моделей, причому 16 з них будуть оснащені тяговими електродвигунами у тій чи іншій комбінації, а 14 обмежаться використанням лише ДВЗ. До 2026 року компанія розраховує оновити 60% асортименту моделей із ДВЗ. До того ж, Nissan збирається збільшити обсяги продажів автомобілів на 1 млн штук, а норма операційного прибутку перевищить 6%. З 2027 року процес розробки електромобілів буде оптимізований, до 2030 року нові ініціативи забезпечать компанію додатковою виручкою у розмірі $16,5 млрд. За період з 2024 по 2030 роки Nissan має представити 34 моделі автомобілів із тяговими електродвигунами. У 2026 році вони формуватимуть до 40% продажів продукції Nissan, до 2030 року ця частка досягне 60%.

У США компанія до 2026 року має намір оновити 78% асортименту моделей, включаючи машини із фірмовою системою гібридного приводу e-POWER. У Китаї буде представлено вісім нових моделей з тяговими електродвигунами, чотири з них носитимуть марку Nissan, а з 2025 року китайські машини почнуть поставлятися на експорт. У Європі до 2026 року буде представлено шість нових моделей, а частка “чистокровних” електромобілів у локальній лінійці Nissan досягне 40%. На домашньому ринку Японії до 2026 року не менше 70% продукції цієї марки, що реалізується, буде використовувати тягові електродвигуни.

Тягові батареї Nissan удосконалюватимуть як у сегменті класичного складу NCM (нікель, кобальт, марганець), так і в сегменті LFP (фосфат заліза), а також твердотільних батарей. Класичні акумулятори NCM компанія хоче навчити заряджатися на 50% швидше і збільшити щільність зберігання заряду в них на 50%. Випуск недорогих LFP-батарей компанія сподівається налагодити в Японії, що дозволить вивести на місцевий ринок електромобілі вартістю близько $11 000. Як і акумулятори, всі ці батареї перспективних типів почнуть поставлятися в 2027 або 2028 році.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com