Німеччина переконала ЄС не забороняти продажі машин з ДВЗ після 2035 року повністю

Євросоюз погодився зробити виняток для певних видів синтетичного палива у проєкті закону про заборону продажу машин із ДВЗ після 2035 року. За наявними даними, влада ЄС домовилася з Німеччиною, яка наполягала на праві продавати машини з ДВЗ і після 2035 року, але тільки моделей, призначених для використання з синтетичним електропаливом (e-fuel).

Угода нарешті дозволить завершити суперечки, які ставили під загрозу єдність ЄС щодо політики «кліматичної нейтральності». На початку березня Європарламент відклав голосування щодо заборони на продаж нових автомобілів із ДВЗ після 2035 року. Його довелося перенести після того, як влада Німеччини за підтримки автовиробників заявила, що не має наміру підтримувати заборону без внесення у виключення певних синтетичних видів палива.

За словами Франса Тіммерманса (Frans Timmermans), виконавчого віце-президента проєкту «Європейський зелений курс» (European Green Deal), досягнуто згоди з Німеччиною про використання e-fuel у майбутніх автомобілях. Тепер триває робота над прийняттям стандартів викидів вуглекислого газу для автомобілів настільки швидко, наскільки це можливо.

Втім, не всі поділяють оптимізм єврочиновників. У Greenpeace вже заявили, що подібний недосконалий компроміс підриває концепцію захисту клімату в транспортній сфері, що завдає шкоди Європі. Як відомо, електропаливо або e-fuel є синтетичним пальним, отриманим з відібраного з атмосфери вуглекислого газу і з додаванням водню, при синтезі використовується тільки електрика з «зелених» джерел. Хоча при згорянні такого палива також виділяється вуглекислий газ, загалом зберігається «нульовий вуглецевий баланс».

Деякі експерти підкреслюють, що виробництво синтетичного пального за такою схемою потребує чимало енергії, причому машини на e-fuel генерують практично стільки парникових газів, як і звичайні моделі з ДВЗ. За деякими оцінками, виняток, зроблений на користь Німеччини, що має розвинене виробництво машин з двигунами внутрішнього згоряння, призведе до несприятливих наслідків. Через нього кумулятивний продаж електромобілів у Євросоюзі до 2050 року буде меншим на 46 млн одиниць, ніж міг би бути в іншому випадку. При цьому до 2030 року середньостатистичний європейський водій платитиме на €782 на рік більше для заправки своєї машини синтетичним паливом, ніж платив би заправляючись звичайним бензином.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело engadget.com