Не викидайте гроші на вітер: водіям назвали 9 способів економії пального

Попри зростання продажів електрокарів, найпопулярнішими в Україні залишаються авто з бензиновими двигунами, які у серпні охопили 42% ринку нових легковиків. У ситуації, коли ціни на АЗС постійно б’ють рекорди, варто прислухатися до порад з економії пального.

Про це пише видання видання «Новини.LIVE».

Для різних авто та ситуацій на дорогах існують свої корисні лайфхаки з економії пального. Розгляньте найпростіші та дієвіші з них.

В авто з механічною коробкою передач

 1. Всі розгони мають бути плавними. Чим вище обороти, тим більше споживання пального у цей момент. Тому перемикайте передачі завжди своєчасно.
 2. Плавно і завчасно гальмуйте.
 3. Під час їзди затяжним спуском потрібно рухатися на включеній передачі. У такому разі електроніка двигуна відсікає подачу пального взагалі, за умови, що ви відпустили педаль газу.

В авто з коробкою-автоматом

 1. Варто їздити плавно.
 2. Потрібно стежити за тим, щоб тиск у шинах був у межах параметрів, які вказані на корпусі авто — при низькому тиску витрата пального збільшується.
 3. Менше маневрів — більше заощадження пального.
 4. Зафіксуйте вищу передачу під час поїздки по трасі.

Для цього потрібно:

 • селектор автомата перевести в ручний режим роботи;
 • потім на панелі приладів згасне буква D («драйв»), а загориться цифра, яка буде означати, що вища передача включена.

Що робити в заторі

 1. Для економії варто перевести селектори варіатора чи автомата в положення P («паркінг») або N («нейтральна швидкість»).
 2. Під час руху в пробках потрібно намагатися рівномірно дуже повільно рухатися і якомога менше зупинятися, адже саме для початку руху машини витрачається чимало енергії.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!