Названі авто, які найчастіше викрадають в Україні

Після активізації викрадачів автомобілів на початку повномасштабного вторгнення, кількість угонів повертається до звичного рівня.

Про це повідомляє AMPERCAR.com із посиланням на дані Опендатабот.

За останні три роки в Україні було зафіксовано більш ніж 14,2 тисячі випадків викрадення авто.

«Пік припав на буремний 2022 рік. Тоді до правоохоронних органів з відповідними заявами звернулася аномальна кількість власників автівок — 10,4 тисячі. Це 73% заяв від всього досліджуваного періоду. Разом з тим, цьогоріч поки що зберігається звична для попередніх років динаміка — за шість місяців 2023-го було викрадено 809 транспортних засобів», – йдеться у повідомленні.

Серед регіонів за кількістю автоугонів лідирує Донецька область — 2,7 тисячі за три роки. Друге і третє місце у цьому рейтингу посідають Луганська і Запорізька області — 1,9 тисяч та 1,5 тисяч випадків відповідно. Найменша кількість викрадень зафіксована на Івано-Франківщині, де з 2020 року офіційно зникло лише 46 транспортних засобів.

Найчастіше у нашій країні викрадають легкові та вантажні автомобілі, а також мотоцикли — на ці транспортні засоби припадає більше 12,2 тисяч угонів.

Найпопулярнішою маркою серед автовикрадачів протягом останніх трьох років є ВАЗ — 2,3 тис. машин, або 16% від усієї кількості.

«Разом з тим, смаки злодіїв щодо інших марок транспортних засобів у цей період все ж змінювалися. Так, у 2020-2021 роках попитом серед автокрадіїв користувалися також автомобілі Hyundai та Toyota, а у 2022 році — Renault і Volkswagen. При цьому, останній бренд разом з Mercedes також входить до топ-3 марок автівок, затребуваних у злочинців у 2023 році», – підсумували експерти.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!