Наступного року в небо Нью-Йорка можуть піднятися сотні повітряних «самокатів»

Компанія Lift Aircraft обіцяє вже наступного року розгорнути на Манхеттені сервіс туристичних польотів на електролітах одномісних власної розробки. Для пілотування таких апаратів ліцензія пілота буде не потрібна, якщо вони переміщуються у зоні вільної від іншого повітряного транспорту. Місцевий оператор гелікоптерних маршрутів вже уклав контракт на 100 машин Hexa і готується запустити розважальні тури всім бажаючим.

Проєктувальник стверджує, що в районі Манхеттена багато зон, де можна організувати 8–15-хвилинні польоти без загрози звичайному повітряному транспорту. Електроліт Hexa має поплавці і може сідати як на землю, так і на воду. Надлишкову надійність забезпечують 18 роторних двигунів. Вага спорядженого електрольоту без пілота складає 196 кг. Керувати ним у повітрі можна як за допомогою джойстика, так і пересуваючи покажчики на планшеті.

За словами компанії Charm Aviation, яка взялася розгорнути незвичайний розважальний сервіс, зазвичай туристичні польоти на гелікоптерах за тривалістю не перевищують 15 хв. Характеристики Hexa ідеально вписуються в цю умову, хоча це одномісні апарати та польоти у групі можливі лише «ескадрильєю» з кількох електрольотів.

На навчання пілотуванню машиною Hexa знадобиться менше години польотів на тренажері в офісі компанії, після чого пілот може розпочинати польоти. Втім, найскладніші маневри, як і зліт, і посадка, автоматизовані та не вимагають жодної майстерності від людини в кабіні. Апарат підніматиметься в повітря не вище 11 м. Про швидкість не повідомляється.

Найцікавіше в цій історії те, що сервіс із забезпечення розважальних польотів у дозволених зонах може з’явитися дуже швидко і задовго до появи повноцінних послуг аеротаксі. Все, що для цього потрібно, — це випустити достатньо апаратів і вкласти гроші в обладнання та нескладну інфраструктуру. Можна почати з невеликого майданчика і поступово зі зростанням майстерності давати пілотам все більше і більше свободи в рамках дозволеного повітряного простору. При цьому автоматика все одно стежитиме за безпекою польотів і допоможе уникнути зіткнень чи інших аварій навіть у разі помилкових дій людей.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело newatlas.com