Найшвидший у світі седан 1970 року виставили на продаж

На онлайн-майданчику Collecting Cars йдуть торги за рідкісний седан з 1970-х – Iso Fidia Rivolta, який на момент появи у продажу рекламувався як найшвидший чотиридверний автомобіль у світі. Усього було випущено лише 192 таких седана, проте, незважаючи на рідкість, за один із них, зібраний 1970-го, зараз пропонують лише 10 259 євро.

Компанія Iso представила спортседан Fidia Rivolta у 1967 році. Його технічну частину проектував інженер Джотто Біццаріні, відомий співпрацею з Ferrari та Lamborghini, а авторство зовнішності належить знаменитому дизайнеру Джорджетто Джуджаро.

При цьому силові установки фірма Iso використовувала позикові. Спочатку седан комплектували 5,4-літровим V8 від Chevrolet, пізніші екземпляри отримали 5,7-літрову “вісімку” і коробки передач Ford. Найшвидшою чотиридверкою седан називали за розгін до 100 км/год приблизно за 7 секунд.

Складна конструкція та розкішне оздоблення седана зумовили його високу ціну, через яку в період з 1967 по 1974 рік Iso змогла продати лише 192 екземпляри седана (одним із покупців був Джон Леннон). Фірма змушена була припинити виробництво через нафтову кризу середини 1970-х.

Виставлений продаж седан останні 27 років належав одному власнику. Пробіг раритету приблизно 85,5 тисячі кілометрів, але продавець зазначає, що автомобіль вимагає суттєвих вкладень для упорядкування. Крім того, він оснащений альтернативним двигуном – 4,0-літровим V8 неназваного походження.

В 2020 відоме ательє Zagato спробу відродити марку Iso: був представлений спорткар Rivolta GT Zagato, побудований за мотивами купе Iso Grifo. Загалом італійці зібрали 19 машин з карбоновим кузовом та мотором від Chevrolet Corvette.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!