Найпопулярніші помилки при купівлі б/у авто

Сучасний український авторинок авто пройшов довгий шлях становлення та розвитку, проте навіть зараз не може похвалитися ідеальними умовами для покупців. Звичайно, багато шахрайських схем залишилися в минулому, на вудку перекупників вже не так складно потрапити, проте розслаблятися все одно не варто. Це стосується як придбання машини на вторинному ринку нашої країни, так і пригону авто з США.

Увага та серйозність – основні супутники успіху

Звичайно, покупку автомобіля складно віднести до рядових витрат або стандартних процедур. Найчастіше українці дуже відповідально ставляться до придбання. Але це не панацея. Щоб захистити себе від шахрайства, обману, маніпуляцій, неякісного або навіть несправного автомобіля, слід не тільки взяти себе в руки та стежити за ходом угоди, а й заздалегідь підготуватися, вивчивши тонкощі, нюанси та підводні камені процесу.

Розглянемо головні помилки при покупці авто, з якими можна зіткнутися в сучасних умовах.

ТОП-10 популярних помилок

Рейтинг основних промахів, які роблять покупці, можна звести до такого списку:

  1. Віра продавцям на слово.
  2. Ігнорування історії авто в Інтернеті.
  3. Купівля найдешевшого.
  4. Чарівність фразою “без пробігу нашими дорогами”.
  5. Огляд автомобіля без спеціалістів.
  6. Відсутність перевірки СТО перед покупкою.
  7. Ігнорування перевірки історії авто за VIN-кодом.
  8. Поспіх і ажіотаж.
  9. Перепустка витрат на обслуговування.
  10. Неуважність під час перевірки документів.

Розберемося з кожним із пунктів списку докладніше.

Вірити на слово – себе не поважати

Напевно, не варто пояснювати, що кожен продавець найперше прагне продати свій товар. Стосується це не лише авторинку, а й усього торговельного сегменту загалом. Щоб уявити авто у кращому світлі, продавець розповість про нього максимум позитивного:

  • рідна фарба;
  • акуратне використання;
  • лише сезонні пробіги;
  • відповідальне зберігання.

Іноді продавці настільки правдоподібні, що немає жодних сумнівів у істинності їхніх слів. У цьому випадку важливо тримати себе в руках і мати свіжу голову на плечах. Кожне слово з опису автомобіля важливо ставити під сумнів і ділити надвоє, а краще — на троє. Перевірка повинна проводитись усіма доступними способами, інакше проблем не уникнути. І річ може бути навіть не в обмані. Просто в гонитві за доходом продавець розповість про все хороше, що є в авто, а ось недоліки згаяє.

Перевірка історії авто – перший самостійний крок покупця

Вибираючи автомобіль, що сподобався, насамперед варто оцінити, що про нього пишуть в інтернеті. Звісно, це аж ніяк не професійний підхід та не захистить від можливих проблем. Однак самостійна перевірка з відкритих джерел допоможе виявити найявніші проблеми і не гаяти часу на безперспективну машину.

Дешева покупка – ризики та сюрпризи

Всі великі істини, пов’язані з безкоштовним сиром, мишоловкою і тому подібним, дуже актуальні при покупці авто. Звичайно, основною причиною вибору вторинного автомобільного ринку та купівлі машини за кордоном є економія коштів. Проте, навіть у складних фінансових умовах потрібно тримати вухо гостро.

Безперечно, бувають різні знижки та продажі за доступною вартістю. Іноді продавцю дуже терміново потрібні гроші, але це скоріше виняток із правил. Низька ціна в більшості випадків – це спосіб якнайшвидше позбутися автомобіля з цілком резонних причин, наприклад, через нескінченні ремонти або серйозні поломки. Тому варіанти з цінником нижче за середнє краще взагалі не починати розглядати.

Без пробігу Україною — не означає без проблем

Українці давно звикли до того, що наші дороги буквально винищують автомобілі. Однак це аж ніяк не говорить про те, що машину неможливо “вбити” за кордоном. Незважаючи на хорошу якість транспортного покриття за кордоном, деякі власники дуже недбало ставляться до автомобілів, тому ризики є навіть без пробігу українськими дорогами.

Самостійний огляд без професіоналів

Найпоширенішим явищем серед українців є неймовірна самовпевненість. Здається, що може бути простіше, ніж надивитися оглядів в інтернеті, обзавестися товщиноміром і самостійно виконувати діагностику?

Варто розуміти, що в цій сфері важливим є досвід та профільні знання, а неочевидні нюанси, приховані проблеми та махінації власника може замінити лише професіонал з наметаним оком.

Ігнорування СТО – крок у невідомість

Навіть після ретельного вивчення звітів, перевірки історії та виїзної діагностики транспортного засобу все одно може залишатися багато питань. Деякі речі на місці можуть просто не видно. Стосується це, наприклад, проблем із геометрією.

Такі випадки потрібно вивчати на підйомнику та при хорошому освітленні, а подібні можливості є лише в автосервісах. При цьому бажано звертатися до профільних СТО, що спеціалізуються на конкретних марках авто. Фахівці таких компаній мають своєрідний досвід та точно знають, куди дивитися.

Перевірка за VIN-кодом – панацея від усіх бід

Перевірка за VIN-кодом - панацея від усіх бід

Ігнорування перевірки історії автомобіля за VIN-кодом – це найгірша помилка, яку може зробити покупець, купуючи машину на закордонному ринку. Спеціальний сімнадцятизначний шифр приховує найбільш повну інформацію про те, що трапилося з автомобілем протягом всієї історії його життя. Індивідуальний код дозволяє дізнатися про крадіжки та ДТП, ремонти, огляди, застави та перепродажі. Втратити таку можливість — просто злочин.

Перевірка через безкоштовні сайти не завжди відкриває повну інформацію. Тому краще вибрати платний сервіс чи звернутися за допомогою до професіоналів.

Покупка поспіхом – довгострокові проблеми

Ажіотаж і поспіх при покупці автомобіля – недозволена розкіш для тих, хто цінує свої сили, гроші і, як не дивно, час. Спекулятивні пропозиції, помилковий вибір та неправильні рішення – основні супутники поспішних покупок.

Які б пристрасті не вирували навколо, краще зберігати спокій і тримати холодну голову.

Витрати на обслуговування – окрема стаття бюджету

Підбираючи автомобіль для особистого використання, важливо заздалегідь оцінити свої можливості та суму коштів, яку доведеться виділяти на його обслуговування та ремонти. Залежить цей показник від кількох факторів:

  • виробник та марка транспортного засобу;
  • стан та пробіг;
  • наявність комплектуючих у вільному доступі.

Неправильно оцінивши потреби в обслуговуванні, можна зіткнутися з серйозними проблемами та перешкодами на шляху нормальної експлуатації транспортного засобу.

Проблеми з документами – великий ризик

Купівля автомобіля – відповідальний та серйозний крок. Документальне оформлення в цьому випадку є основою безпроблемної експлуатації. Особливо це стосується вживаних транспортних засобів. Помилки в паперах, пропущені відомості та невідповідність даних можуть призвести до того, що машину просто неможливо буде пригнати до України, розмитнити чи поставити на облік.

Як уникнути складнощів та проблем при покупці?

Цілком виключити всі ризики та перипетії на вторинному авторинку дуже складно. Необхідно мати профільні знання та досвід роботи у цій сфері. Тому найкращим рішенням стане звернення до допомоги посередницької компанії, здатної взяти на себе всю відповідальність за покупку та позбавити клієнта помилок.

 

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!