На які електромобілі в Україні не поширюється нульове розмитнення

Станом на сьогодні легкові автомобілі з електричним двигуном звільнені від сплати мита, ПДВ та збору до пенсійного фонду. Необхідно заплатити лише невеликий акцизний збір у розмірі 1 євро за 1 кВт місткості акумуляторної батареї.

Такі пільги спонукають наших співвітчизників купувати машини з електричним двигуном: економія може складати понад 40% у порівнянні з вартістю митного оформлення автомобіля з двигуном внутрішнього згорання. Проте під час ввезення вантажного електричного авто потрібно додатково сплатити ще ПДВ у розмірі 20% від вартості, хоча так було не завжди.

Донедавна в Податковому кодексі пільги були передбачені на усі види електричних транспортних засобів, у тому числі — вантажних. Там вказаний перелік кодів УКТ ЗЕД авто, до яких застосовуються звільнення від сплати ПДВ: зокрема, 870490000. Саме за цим кодом донедавна класифікували електричні вантажівки. Проте восени 2022 року відбулися зміни: ухвалили закон про Митний тариф, і понад 1000 кодів змінили задля уніфікації відповідно до міжнародних стандартів Світової організації торгівлі. Серед них — код для вантажних електромобілів: 870490000 змінили на 870460000.

Проблема в тому, що Податковий кодекс звільнює від сплати ПДВ старий код УКТ ЗЕД, а з початку року електричні вантажівки митниця класифікує за новим — уже без застосування пільги. Пояснює це тим, що це єдиний товар зі зміненим кодом, на котрий була передбачена преференція. Тому перехідних таблиць зі старих кодів на нові, котрими користується митниця, недостатньо для звільнення від податку, зазначають експерти.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело Інститут досліджень авторинку