На українських АЗС значно подорожчав автогаз

В Україні різко зросла середня ціна на автогаз. Як зазначають аналітики, за добу вартість палива підскочила на 23 копійки – до 13,56 грн за літр.

За даними консалтингової групи “А-95”, ціни на блакитне паливо продовжать зростати. Найближчим часом вартість автогазу може сягнути позначки в 15 грн за літр.

Цікаво, що в сегменті бензинів аналогічного зростання цін не відбувається. Одною з причин цього може бути поширення нелегального виробництва палива та ухилення від податків АЗС.

Зазначається, що з 3 на 4 лютого ціна автогазу зросла на 24 мережах АЗС з 28 досліджуваних групою “А-95”. Найдорожча вартість зафіксована в мережах ОККО та Socar (14,48 грн/л, +0,50 грн).

Найбільше піднялася цінова планка в мережі Нефтек (+1,40 грн за літр автогазу; до 13,99 грн/л) та Sun Oil (+0,77 грн; до 13,86 грн/л).

Найдешевше продають автогаз в мережах ZOG (+16 копійок; 12,75 грн/л), Укрнафта (+22 копійки; 12,78 грн/л), Авіас (+22 копійки; 12,80 грн/л).

Аналітики прогнозують, що вже через 2 тижні середня вартість пропан-бутану на українських АЗС становитиме 15 грн. У Європі зростання цін на автогаз вже відбулося через підвищений попит на продукт з боку нафтохімічної промисловості. Зазначається, що вона споживає близько 50% всіх обсягів.

Експерти впевнені, що сьогодні в Україні є потенціал подорожчання середньої ціни палива до понад 15 грн в центральних та східних регіонах країни, де ближче знаходяться джерела постачання автогазу. В західних регіонах вартість “блакитного палива” зросте ще більше.

“Зараз Україна може поповнювати запаси пропан-бутану тільки з більш дорогих джерел. Тим часом оптові ціни можуть ще піднятися на $50, що додасть до середньої ціни в 15 грн ще 60-70 копійок. Відбутися це може через 1-2 тижні”, – вважає провідний аналітик консалтингової групи “А-95” Артем Куюн.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ubr.ua