Моторист розповів, чим небезпечний металевий дзвін після запуску двигуна автомобіля

Часто після того, як водій запускає двигун, можна почути металевий дзвін чи цокання. Як пояснив моторист профільного автосервісу в інтерв’ю порталу ampercar.com, це може свідчити про наявність проблем.

Цей звуковий ефект зазвичай проявляється відразу після запуску ДВЗ і продовжується до того моменту, як мотор достатньо прогріється. З часом звук може або повністю зникнути, або стати тихішим, або, навпаки, посилитися в міру прогріву двигуна. Як же дати раду причинам цього неприємного явища?

Якщо звук зникає після запуску, то це може бути ознакою детонаційних стуків. Ці стукітні звуки виникають через те, що паливо в циліндрах запалюється із затримкою, що спричиняє небажані вібрації.

Часто подібні звуки можна почути, якщо в бак потрапляє неякісне паливо або бензин із октановим числом нижче за рекомендоване автовиробником. Наприклад, якщо в інструкції прописано використовувати А-95, не варто заправляти А-92. Разова заправка низькооктановим паливом може і не завдати шкоди, проте його регулярне використання може спричинити проблеми вже через кілька років експлуатації.

Також металевий дзвін при роботі на холодному двигуні може виходити від гідрокомпенсаторів. Зазвичай такі звуки затихають у міру прогріву двигуна. Така ситуація виникає, якщо водій не перевіряє рівень оливи або відкладає її заміну.

Якщо двигун функціонує справно, але після холодного запуску чути легкий стукіт, це може сигналізувати про проблеми з тепловими зазорами. У такому випадку рекомендується звернутися в сервіс для регулювання клапанів.

Однак, якщо в міру прогріву двигуна металевий дзвін стає гучнішим, це може вказувати на серйозніші несправності. Наприклад, знос поршнів може викликати неприємний металевий звук, коли поршні “гуляють” усередині циліндра. Також можливі проблеми з поршневими кільцями. У будь-якому випадку, це очевидна ознака необхідності капітального ремонту двигуна. Відкладати візит у сервіс не варто – краще заздалегідь усунути проблему, щоб уникнути критичної поломки на дорозі та необхідності виклику евакуатора.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!