Моторист розкрив, як за допомогою аркуша білого паперу виявити всі несправності двигуна

Поломка двигуна автомобіля – серйозна проблема, яка потребує суттєвих фінансових вкладень. Тому при покупці машини на вторинному ринку важливо достеменно знати, в якому стані знаходиться її силовий агрегат. Моторист із 20-річним стажем розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, як за допомогою аркуша звичайного білого паперу виявити всі несправності ДВЗ.

Стан двигуна автосервісах зазвичай дізнаються з допомогою комп’ютерної діагностики. Проте існує унікальний метод для самостійної перевірки силової установки.

Алгоритм дій наступний. Після короткої поїздки, коли двигун прогріється до робочої температури, слід зупинитися і піднести лист білого офісного паперу до вихлопної труби.

Якщо папір засмоктується в трубу, це може свідчити про наявність протитиску, викликаного обмеженою пропускною здатністю глушника. Протидія відбувається, коли відпрацьовані гази не можуть повністю проходити через глушник. Ця проблема може виникнути через прогорілі клапани, збої в системі рециркуляції вихлопних газів (EGR), яка направляє частину газів назад у впускний колектор, а також через несправності в газорозподільному механізмі або каталізаторі.

При справному ДВЗ паперовий лист повинен плавно похитуватися, без різких переміщень. Якщо він рухається нерівномірно, це може сигналізувати про проблеми із системою запалювання, і тут важливо перевірити стан свічок запалювання та котушок.

За кілька хвилин такого тесту слід оцінити стан паперу. Ідеально, якщо він залишиться майже чистим з незначними слідами вологи чи сажі. Однак якщо на аркуші з’являться коричневі маслянисті плями, це може вказувати на проблеми.

Поки двигун розігрівається, олива іноді проникає в систему вихлопу через витоки на стінках циліндрів. Навіть у цілком справних моторах з турбонаддувом, іноді мастило може викидатися через вихлопну систему, але це відбувається тільки при активному натисканні на педаль газу, а не на низьких оборотах.

Якщо на папері видно світлі маслянисті сліди, це може вказувати на наявність антифризу у вихлопних газах, що, ймовірно, пов’язане з прокладкою головки блоку циліндрів, що прогоріла. У таких ситуаціях вихлоп нагадуватиме білу пару. Така несправність вимагає термінового втручання, оскільки мастило, змішане з антифризом, втрачає свої характеристики, що може спровокувати серйозну поломку двигуна.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!