Моторист пояснив, чому не важливо, яку оливу доливати у двигун автомобіля

У світі моторних масел існує така різноманітність, що замислюватися про їхню сумісність – цілком природне заняття. Моторист профільного автосервісу роз’яснив сайту ampercar.com, яку олію можна доливати в двигун і чи можна змішувати олії різної в’язкості.

Кожному водієві важливо знати, що наявність будь-якого моторного масла краща, ніж його відсутність у належній кількості в ДВЗ. Тому, коли в дорозі раптом потрібно терміново долити мастило, перший доступний придорожній магазин або заправна станція з деяким вибором мастильних матеріалів стануть порятунком. Можна сміливо вибирати будь-яке моторне, яке хоч трохи підходить за складом, після чого продовжити рух у бік найближчого автосервісу.

Після прибуття на сервіс, необхідно повністю злити мастило з ДВЗ, усунути причину витоку, провести промивання двигуна, замінити фільтри та залити оливу, рекомендовану для конкретного автомобіля. При цьому в такій ситуації важливо скоротити інтервал до наступної заміни олії вдвічі, щоб забезпечити правильне функціонування та захист двигуна.

Шанси на виникнення негативних наслідків залежать від обсягу частки та часу експлуатації. Короткочасне додавання до 15% нової оливи не викликає серйозних проблем, таких як руйнування гумотехнічних виробів або засмічення масляних каналів.

Якщо є хоч якийсь вибір в автомагазині, слід використовувати синтетичне мастило, якщо вихідне було синтетичним, напівсинтетичне мастило слід додавати до напівсинтетичного, а мінеральне – до мінерального. Однак, якщо такої можливості немає, то важливо прагнути поліпшення експлуатаційних властивостей оливи. Наприклад, можна додати напівсинтетику до мінерального, синтетику до напівсинтетики. Слід уникати зворотної послідовності, наприклад додавання мінерального масла до синтетичного не рекомендується.

Якщо об’єм мастила, що додається, невеликий, то можна не сильно дотримуватися вимог до в’язкості. Однак, за наявності вибору, для забезпечення необхідної в’язкості, можна поєднувати різні види оливи. Наприклад, до мінеральної олії 15w40 можна додати напівсинтетичне 15w40, або 10w40, до напівсинтетичного 10w40 – синтетичне 5w40, напівсинтетичне 5w40 – синтетичне 5w30 і так далі, зберігаючи аналогічні пропорції.

Додавання моторного мастила, яке спочатку призначене для вантажівок, у двигун легкового авто є не найкращою ідеєю. Численні присадки, диспергенти та низька термостабільність цієї оливи можуть серйозно нашкодити роботі двигуна. Не кажучи вже про підвищену зольність, яка теж не додасть життя вашому автомобілю.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!