Мінський автомобільний завод представив в Україні електробус МАЗ-303Е
Днями Мінський автозавод презентував у столиці України свій новий електричний автобус МАЗ-303Е, який відкриває нову лінійку транспорту з нульовими викидами. “Електричка” побудована на базі новітньої моделі, яка обладнана новітнім німецьким електродвигуном ZF CeTrax потужністю 300 кВт та має низьке споживанням електрики. Без підзарядки електробус здатен проїхати близько 320 кілометрів. Підзарядка акумуляторних батарей місткістю 285 кВт-год займає 4-6 годин. Є також версія зі швидкою підзарядкою до 4 годин.
Габарити електробуса адаптовані під міське середовище: довжина – 12,43 м; ширина – 2,55 м; висота – 3,3 м. У салоні з комфортом розміщується 72 пасажири. Електричний автобус має низьку підлогу, а висота входу всього 320 мм від землі. Один з входів обладнаний відкидним пандусом для в’їзду колясок. Всі місця обладнані USB-роз’ємами для підзарядки смартфонів. Крім того, електробус МАЗ-303Е має збільшену площу панорамного скління, в салоні світло й комфортно, завдяки наявності кондиціонера та сучасних опалювачів. Важливий момент – вони теж електричні.
Мінський автозавод постарався зробити електробус максимально довговічним. Каркас виготовлений з нержавіючих труб, а зовнішнє облицювання – алюміній й пластик. Акумуляторні батареї розраховані на 3000 циклів зарядки та почнуть втрачати свої властивості тільки через 7 років. Всього в електробуси 18 батарей – 12 розташовані на даху й ще 6 в моторному відсіку. При такій кількості акумуляторів, вага електробуса всього на 500 кг вище, ніж дизельної моделі МАЗ-303.
Водійське місце дуже сучасне та обладнане повністю цифровою панеллю приладів. Водій електробуса бачить на екрані всю інформацію про роботу систем автобуса. Новинка максимально обладнана сучасними системами безпеки ECAS, EBS, а також тут є й датчик дощу та світла.
Вже цього тижня мінський електробус МАЗ-303Е відправиться працювати на звичайному київському маршруті. Його будуть тестувати, фіксувати показники, визначати реальний пробіг в умовах морозної зими та як працюють опалювачі.
Визначать і точний час зарядки в реальних умовах. При максимальному струмі приблизно у 200 ампер весь процес зарядки повинен зайняти приблизно 4 години. При 60-70 амперах електричний автобус зарядиться за 8 годин. А після накопиченої статистики міська влада вже буде приймати рішення про доцільність закупівель такого електротранспорту для заміни дизельних автобусів у центральній частині міста, щоб зробити повітря для киян та гостей міста чистішим.