Мерія Нью-Йорка судиться з Kia та Hyundai – їх машини легко викрасти за інструкцією із соцмереж

Влада Нью-Йорка подала позов проти Kia та Hyundai, звинувативши корейських автовиробників у недбалості та створенні джерела небезпеки для всіх оточуючих — машини цих марок виявилося надто просто викрасти.

У позовній заяві йдеться, що зростання кількості крадіжок автомобілів поставило під загрозу благополуччя нью-йоркців фактично виснажило ресурси правоохоронних органів, а провиною усьому виявилося рішення не встановлювати на Kia та Hyundai іммобілайзери. У соцмережах стали з’являтися численні відеоінстуркції з викрадення автомобілів двох марок, внаслідок чого офіційні особи стали виступати із закликами до автовиробників про відкликання машин. В результаті Kia та Hyundai довелося виплатити $200 млн для врегулювання колективного позову автовласників та зробити безкоштовним протиугінне ПЗ.

Близько 8,3 млн автомобілів марок Kia та Hyundai, випущених у період з 2011 по 2022 рр., позбавлені іммобілайзерів двигуна, через що вони виявилися вразливими для крадіжок, а інструкції з їхнього викрадення почали вірусно поширюватися на YouTube та TikTok. Адміністрації платформ видаляють ці матеріали, але викрадення продовжуються.

У позові мерії Нью-Йорка йдеться, що на крадіжки Kia 2011-21 та Hyundai 2015-21 років випуску припадає 19,3% зареєстрованих викрадень у місті за цей рік, причому частка цих машин становить лише 2,9%. За перші чотири місяці 2023 року в Нью-Йорку викрадено 977 автомобілів Hyundai та Kia — на 660 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело wsj.com