Maserati представила свій перший електромобіль GranTurismo Folgore

Італійські виробники спорткарів загалом хоч і не опираються переходу на електротягу, закликають зберігати розумні темпи, відмовляючись від ДВЗ поступово. Марка Maserati до 2025 обіцяє пропонувати кожну з нових моделей в електричному виконанні, але повністю відмовитися від ДВЗпланує лише до кінця десятиліття. Першим на електротязі для Maserati стане купе GranTurismo Folgore, здатне розганятися до 100 км/год за 2,7 секунди.

За даними The Verge, подібна динаміка дозволить першому електромобілю Maserati злегка обійти Porsche Taycan Turbo S, який рубіж у 100 км/год долає за 2,8 секунди. Втім, практичними вимірами заяви Maserati не підтверджені — компанія поки що не поспішає зізнатися, коли саме випустить свій перший електромобіль. Зате вже відомо, що GranTurismo Folgore існуватиме і у двох модифікаціях з V-подібним шестициліндровим ДВЗ, оснащеним двома турбінами. При цьому відмінності у зовнішності з електричною версією купе будуть мінімальні, зводячись переважно до відсутності у останньої вихлопних труб та наявності характерного лючка зарядного роз’єму.

Електрокар GranTurismo Folgore використовуватиме архітектуру з 800-вольтовою системою живлення, яка дозволить поповнювати заряд від станцій постійного струму потужністю до 270 кВт. Силова установка складатиметься із трьох електромоторів на базі постійних магнітів, потужність кожного досягне 300 кВт (407 к.с.). Тягова батарея матиме T-подібну форму, що дозволить розташувати крісла в салоні так само низько, як і в бензиновій версії купе. Ємність батареї досягне 92,5 кВт ‧ год, але фактично для використання будуть доступні лише 83 кВт‧год.

Оскільки купе GranTurismo Folgore орієнтоване на комфортні подорожі з високою швидкістю, в салоні передбачені місця для чотирьох пасажирів, а наявність тягової батареї змусить скоротити корисний об’єм багажника до скромних 269 літрів. Втім, він і у бензинової версії купе виявиться трохи більшим — 311 літрів.

Максимальна швидкість першого електромобіля Maserati обмежена відміткою близько 320 км/год. Запас ходу поки що не уточнюється, як і можлива ціна новинки. У салоні буде багато дисплеїв, навіть фірмовий годинник поступиться місцем маленькому дисплею, на якому може відображатися другорядна інформація та повідомлення. За доплату можна буде отримати і проєкційний дисплей, що відображатиме інформацію на вітровому склі. В обробці інтер’єру електричного варіанта купе будуть використовуватися екологічніші матеріали, ніж у випадку з бензиновим. За функцію голосового управління відповідатиме віртуальний помічник Mia.

Другим за рахунком електромобілем Maserati має стати кросовер Grecale, який буде випущений за GranTurismo Folgore. До речі, остання назва в перекладі з італійської означає «блискавка».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело theverge.com