Майбутній електромобіль Apple не буде серйозною загрозою для Tesla

Ілон Маск (Elon Musk) будує досить амбіційні плани з захоплення ринку електромобілів — через кілька років він розраховує контролювати майже дві третини сегмента. Новини про підготовку до анонсу електромобіля Apple хоч і викликали зниження курсу акцій Tesla, в довгостроковій перспективі загрози для бізнесу Маска не являють, як вважають експерти.

Цю точку зору, наприклад, оброблять аналітики Loup Ventures, на коментарі яких посилається ресурс Seeking Alpha. На їхню думку, зараз на частку електромобілів доводиться не більше 3% автомобільного ринку, через п’ять років вона може збільшитися в десять разів, а компанія Tesla зможе зайняти третину всього ринку електромобілів. Виходить, що дві третини ринку будуть належати електромобілям інших марок, але Apple в цьому сенсі являє загрозу переважно для традиційних автовиробників, а не для Tesla.

«Фактор Apple» буде чинити тиск на курс акцій Tesla надалі, але він буде не таким сильним, як вважають автори прогнозу. Вихід на ринок електромобілів вимагає колосальних капітальних вкладень, це можна бачити по активності традиційних автоконцернів, а віддача від цих інвестицій з’явиться не дуже швидко. Apple готова до величезних капітальних вливань, але для рішучих дій на автомобільному напрямку вона повинна розуміти, що прагне отримати в результаті. Tesla володіє деякою форою в розвитку, яку вона повинна зберегти в майбутньому. На думку фахівців Ark Invest, жоден з серійних електромобілів досі не зміг зрівнятися з Tesla Model 3 по співвідношенню ціни і швидкості поповнення запасу ходу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело seekingalpha.com