Китайська BYD планує побудувати свій завод електромобілів у Європі
Виконавчий віце-президент BYD Стелла Лі (Stella Li) в інтерв’ю Bloomberg News повідомила, що компанія розглядає можливість будівництва власного підприємства з виробництва електромобілів у Європі, воліючи уникати партнерства з іншими компаніями типу Ford Motor, яка має виробничі площі, що вивільняються, в регіоні.
“Ми не фокусуємося на підприємствах певних компаній”, – пояснила представниця BYD.
Компанія більше зацікавлена у будівництві власних підприємств, ніж у купівлі чужих. Наразі вона вивчає можливі альтернативи щодо організації збирання електромобілів на території Європи. Конкретних країн, де може з’явитися таке підприємство BYD, поки що не визначено. Щоб забезпечити місцевим клієнтам впевненість у продукції та сервісі BYD, у регіоні доведеться розвивати не лише дилерську мережу, а й центри обслуговування електромобілів цієї марки.
Як повідомлялося минулого місяця, Ford Motor веде переговори з 15 ймовірними покупцями свого підприємства у Німеччині, і серед них фігурувала компанія BYD. Остання збирається налагодити постачання своїх електромобілів до Німеччини, Швеції, Норвегії, Нідерландів, Франції та Великобританії. На азійському напрямку експансія BYD почнеться з підприємства в Таїланді, а постачання електромобілів цієї марки буде налагоджено до Австралії, Японії та Сінгапуру. Виробник також має в своєму розпорядженні складальну лінію в Індії.
На думку керівництва BYD, у Європі та Китаї електромобілі вже найближчими роками займуть понад 30% автомобільного ринку. У Латинській Америці компанія має намір активно продавати не лише легкові електромобілі, а й комерційний електротранспорт. За термін від трьох до п’яти років BYD розраховує довести частку електротранспорту в цьому регіоні до 10% або 20% проти нинішніх 2%. Експансія почнеться з корпоративних та муніципальних автопарків.
У плани BYD також входить будівництво підприємства з випуску тягових акумуляторів за межами Китаю. За деякими даними, у Бразилії компанія все ж таки проявляла інтерес до колишніх підприємств Ford, тому чутки не були повною мірою безпідставними. Не виключено, що в Європі BYD не обмежиться єдиним підприємством зі збирання електромобілів. Інші китайські виробники електротранспорту також цікавляться європейським ринком. Марки XPeng і NIO займаються просуванням своєї продукції в окремих країнах Європи, але деякі моделі, що імпортуються, виявляються занадто дорогими, щоб успішно конкурувати з електромобілями західних виробників. З цієї причини для BYD актуальне питання локалізації виробництва електромобілів у Європі.