Концерн FCA візьме участь в розробці літаючих автомобілів

Концерн FCA в 2023 році має намір почати масовий випуск електричних апаратів з можливістю вертикального зльоту і посадки.

Концерн Fiat Chrysler Automobiles (FCA) візьме активну участь в розробці та виробництві нового виду міського транспорту — так званих літаючих автомобілів з можливістю вертикального зльоту і посадки. Про це повідомляє прес-служба американо-італійського автовиробника.

FCA досяг остаточної угоди з компанією Archer з Каліфорнії, яка має намір представити свій перший літальний апарат на електричній тязі в нинішньому році. Судячи з єдиного зображення, новинка буде являти собою компактний конвертоплан з шістьма поворотними гвинтовими двигунами, які при вертикальному зльоті створюють підйомну силу, а під час горизонтального польоту діють як тягові агрегати. Максимальна швидкість автомобіля, що літає складе 240 км/год, а дальність польоту без підзарядки батарей — до 100 кілометрів.

Завдяки співпраці з FCA фірма Archer отримає доступ до розвиненого ланцюжка постачання автогіганта, до відносно недорогих композитних матеріалів, а також до технічних і дизайнерських напрацювань. На даний момент фахівці Archer і FCA вже об’єднали зусилля в створенні елементів кабіни апарату.

Партнери мають намір виробляти літаючі автомобілі в великих обсягах. За попередніми даними, серійний випуск намічений на 2023 рік.

FCA – не єдина автомобільна компанія, зацікавлена в розвитку нового виду транспорту. Наприклад, в 2019 році Hyundai створив спеціальний підрозділ, що спеціалізується на літаючих автомобілях.

Його керівником став Шин Чжевон, який раніше близько 30 років займався авіаційними дослідженнями в NASA. У компанії тоді відзначили, що незабаром сервіс повітряного таксі стане однією з найважливіших транспортних систем, яка дозволить знизити навантаження на дорожню мережу в найбільших містах світу. Випуск широкої лінійки літаючих машин запланований на 2028 рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело media.fcanorthamerica.com