Компанія Volkswagen передумала відмовлятися від дизельних моторів
Компанія Volkswagen вирішила остаточно не відмовлятися від використання дизельного палива. Проте фахівці розробили двигуни, які зможуть використати модифікований дизель, до складу якого входитимуть біокомпоненти. Такі мотори, що працюють на парафіновому паливі, зменшать викиди вуглекислого газу на 70-95 відсотків у порівнянні з традиційним дизелем. Причому додавати біологічні речовини можна у необмеженій кількості.
Як і більшість світових автовиробників, Volkswagen розвиває лінійку електричного транспорту. У планах компанії до 2030 року скоротити викиди вуглекислоти на 40 відсотків, а до 2050-го повністю відмовитися від використання традиційних ДВЗ. Водночас марка поки не може виключити застосування класичних двигунів, тому всі “Фольксвагени” з моторами TDI, випущені з кінця червня цього року, можуть працювати на парафіновому синтетичному дизелі стандарту EN 15940, а для ранніх агрегатів підійдуть суміші Diesel R33, V -Power Diesel, OMV MaxMotion та Aral Ultimate Diesel.
Таке паливо виготовляють із біологічних відходів: утильного жиру, тирси, перероблених овочів, олії. За оцінками фахівців, використання, наприклад, гідрогенізованих рослинних олій дозволить знизити викиди CO₂ на 70–95 відсотків. У майбутньому може з’явитися й інший тип пального – PtL (Power-to-Liquid), тобто паливо, синтезоване із води та захопленого вуглекислого газу. Подібні проєкти є в Audi та Porsche.
У середині вересня компанія Porsche розпочала будівництво заводу, на якому фахівці випускатимуть синтетичне паливо. За оцінками представників марки, завод зможе виробляти до 130 000 екологічного палива на рік.