Компанія Toyota готує гучну прем’єру нових електрокарів

Колись японський автовиробник був світовим лідером у виробництві гібридів, випустивши революційну для свого часу модель Toyota Prius. Зараз компанія як і раніше виробляє і продає всілякі гібриди, але цікаво, що в міру того, як інші автовиробники переходили на повністю електрифіковані автівки, Toyota не зробила наступний крок. В результаті автовиробник значно відстав від інших брендів в чисто електричному сегменті.

Але найближчим часом це повинно змінитися. Ще у 2019 році японські видання повідомляли про електричні ініціативи Toyota, хоча з того часу пандемія COVID-19, безумовно, змінила плани практично кожного автовиробника.

Зараз у Toyota є плани з випуску двох нових електрокарів й нового гібридного автомобіля, який до кінця року повинен дебютувати на американському ринку США. Про це стало відомо з офіційної заяви компанії, хоча технічні деталі моделей або конкретні дати випуску поки тримаються у таємниці.

“Ми як і раніше лідери в області електрифікації, яка почалася з нашого новаторського уявлення Prius майже 25 років тому”, – зазначив виконавчий віцепрезидент з продажу Toyota Motor North America Боб Картер, – “Нові пропозиції електрифікованих продуктів Toyota нададуть покупцям широкий вибір силових агрегатів, які найкращим чином відповідають їхнім потребам”.

Поки що мне знаємо конкретних деталей, експерти стверджують, що принаймні один електрокар буде кросовером. Lexus також може отримати свій перший електромобіль. Toyota працює над спеціальною акумуляторно-електричною платформою під назвою e-TNGA, яка забезпечить базу для різних електричних додатків.

Технічно нові пропозиції будуть продовжувати традиції Toyota, яка ще в 1990-х роках продавала в Каліфорнії електричну версію RAV4. Точно так же Toyota зараз пропонує седан Mirai тільки для Каліфорнії. Замість батарейних блоків Mirai є автомобіль на водневих паливних елементах з електричним мотором.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело cnet.com