Компанія Panasonic повністю позбулася акцій Tesla

Японський виробник електроніки Panasonic повністю позбувся належної йому частки акцій американської Tesla, яка виробляє електромобілі. Про це 25 червня повідомило японське видання Nikkei.

Операція була закрита ще в кінця 2020 фінансового року, який завершився 31 березня 2021-го. Сума виторгу офіційно не розкривається. Імовірно, вона становить істотну частину від задекларованих Panasonic 3,9 млрд доларів, які припали на «доходи від погашення інвестицій» в річному звіті. Вторговані кошти підуть на нові вкладення.

Panasonic купила 1,4 млн акцій Tesla по 21,15 долара в 2010-му. За найскромнішими підрахунками, свою частку японці продали приблизно в сто разів дорожче. Точний прибуток підрахувати неможливо, тому що не розкриваються дата і сума угоди.

Однак Panasonic був не просто одним з акціонерів Тесли, це її давній і основний партнер. Японська компанія була ексклюзивним постачальником акумуляторів, а з 2017 року запущений спільний завод Gigafactory 1 в штаті Невада.

В останні роки Tesla почала робити спроби диверсифікувати постачання тягових АКБ. Для зібраних в Шанхаї електромобілів застосовуються акумулятори китайської CATL. До того ж компанія Ілона Маска має намір самостійно виробляти осередки нового стандарту 4680.

Але позбавлення від акцій Тесли зовсім не означає повного «розлучення».

«Наші відносини з Tesla як діловим партнером не зміняться в майбутньому», – заявив керівник Panasonic, ім’я якого Nikkei не уточнив.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com

Коментарі
Завантаження...