Кінець епохи: Toyota GR86 та Subaru BRZ залишать європейський ринок у 2024 році

В автомобільній індустрії намічається значна подія, що залишить свій слід в історії європейського ринку спортивних автомобілів. Відомі моделі Toyota GR86 та Subaru BRZ припинять своє існування на європейському континенті вже наступного року. Причиною стають нові законодавчі вимоги безпеки, але, на відміну від звичайних ситуацій, коли припинення випуску машин викликано суворими нормами викидів, цього разу фатальним стало запровадження нового законодавства про безпеку — Загальних правил безпеки 2 (GSR2).

Як підтвердили обидва автовиробники, задньопривідні купе надовго зникнуть із ринку Старого Світу. Патрік Шелен, старший менеджер з комунікацій Lexus і Toyota Gazoo Racing, повідомив, що початковий план продавати GR86 у Європі лише 2 роки залишається чинним. Він також зазначив, що компанія не має наміру змінювати доступний спортивний автомобіль, щоб відповідати вимогам GSR2.

Юрген Еленбергер, керівник відділу маркетингових послуг та корпоративних комунікацій Subaru заявив, що «після 2024 року Subaru BRZ більше не буде в Європі. Продаж автомобілів зі складу відбуватиметься у 2024 році». Відповідно до стандарту GSR2, Toyota та Subaru не тільки не зможуть приймати нові замовлення на GR86 та BRZ, але й не матимуть права продавати будь-який доступний на складі автомобіль. Це означає, що вікно можливостей закривається, оскільки дилерам невигідно тримати автомобілі на своїх складах.

Але є й добрі новини. Ентузіасти все ще зможуть купити MX-5 після 2024 року. Представник Mazda повідомив, що улюблена Miata залишиться у продажу, попри те, що це старіша модель.

За словами менеджера програми MX-5 Шігекі Саїто, у майбутньому на нас чекають «дуже круті» спеціальні версії. Це підкреслює, що, всупереч всім змінам та новим викликам, пристрасть до водіння та любов до автомобілів продовжують жити у серцях автомобілістів та виробників.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com