Канадці розробили грандіозне летюче авто Cavorite X5 eVTOL

Канадська компанія Horizon Aircraft презентувала дивовижний гібридний транспортний засіб Cavorite X5 eVTOL на п’ять місць. Ця летюча автівка використовує інноваційну технологію з роздільним крилом для переходу між вертикальним зльотом та горизонтальним польотом, і це абсолютно унікальна система для ринку.

Компанія Horizon Aircraft базується в Ліндсі поряд з Торонто в провінції Онтаріо. Перш за все ця фірма зарекомендувала себе як компанія з переобладнання двигунів, що спеціалізується на постачанні двигунів GM серії LS V8 для збірки літаків. Проєкт Cavorite X5 починався як щось зовсім інше – зі створення сучасної високопотужної гібридно-електричної вантажної версії спортивного літака-амфібії Republic RC-3 SeaBee. Але команда швидко зрозуміла, що додавання вертикальної підіймальної системи дозволить створити високошвидкісне повітряне таксі для дальніх перельотів.

Cavorite X5 eVTOL розроблено на 5 місць. Його велике основне крило зі стрілоподібною формою забезпечує високу підіймальну силу при зльоті та посадці на коротких смугах. Там, де потрібна вертикальна злітно-посадкова смуга, його крила поділяються посередині, відкриваючи масив канальних гвинтів – по шість уздовж кожного заднього крила і по два в кожному передньому крилі, що перетворює X5 в мультикоптер з 16 гвинтами.

У прямому польоті крила закриваються, відновлюючи аеродинамічний ефективну форму стандартного крила. Компанія Horizon стверджує, що з двигуном LS V8 на борту і відносно скромною системою акумуляторів Cavorite X5 буде пропонувати дальність польоту 500 км.

Без вантажу або пасажирів він пролетить більше ніж 1000 кілометрів. З практичної точки зору компанія в цей час працює над версією в масштабі 1:6, щоб розпочати тестування своїх систем і програмного забезпечення. Канадці планує побудувати “половинчату” копію машини протягом наступного року. Дрібносерійне виробництво Cavorite X5 eVTOL намічене на 2024 рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com