Кабмін дозволить продавати в Україні паливо класу Євро-4 та Євро-3

Останнім часом влада усілякими способами намагається боротися з явищем дефіциту палива в Україні. На цей раз у Кабміні вирішили внести зміни до технічного регламенту вимог до автомобільних бензинів.

Згідно з новими нормами, в Україні дозволять виробництво та випуск нафтопродуктів стандарту Євро-3 та Євро-4. Відповідне розпорядження уряду за підписом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було опубліковане на сайті КМУ. Право продавати бензин нижчих технічних стандартів діятиме для учасників ринку до кінця війни.

Зазначимо, що бензини різних стандартів відрізняють два основних моменти, а саме вміст сірки та частка бензолу. Так, для Євро 5 сірки має бути не більше 10 ppm, частка бензолу не більше 1%, для Євро 4 – сірки до 50 ppm, бензолу – не більше 3%, для Євро 3 – сірки не більше 150 ppm, бензолу – не більше 5%.

Водночас, у Кабміні наголосили, що використовувати паливо стандартів Євро-3 та Євро-4 дозволять лише у разі оцінювання кожної партії згідно з модулем F1. Насамперед, таке рішення уряду зумовлене бажанням подолати паливну кризу в Україні в найкоротші терміни.

Зазначимо, що зміни у технічних стандартах палива дозволять легалізувати виробництво останнього на міні-НПЗ, які, за підрахунками Консалтингової групи “А-95”, випускали приблизно 35 тис. т бензину та близько 10 тис. т дизпалива.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело auto.bigmir.net